Připsal si teprve druhý start v dospělém fotbale a hned si zapsal první branku. Šikovné křídlo Marek Kalousek bojuje v letní přípravě o místo v kádru a proti Příbrami se ukázal ve skvělém světle. Na levé straně neustále zatápěl příbramské obraně a trenéři museli být s jeho výkonem maximálně spokojeni.

První branku v seniorském fotbale jste trefil slabší pravou nohou. To by vás asi v životě nenapadlo, že?
O tom jsem nikdy nepřemýšlel, ale je to trochu paradox. (úsměv) Moc mě to těší, je to povzbuzení do další práce. I když je to jen příprava, tak jsem rád, že to poprvé přišlo. Doufám, že mi to i pomůže, abych byl v dalších zápasech méně nervózní.

Ještě před gólem jste měl ještě jednu tutovou šanci. Co scházelo?
Už jsem byl blízko brankáře a neměl jsem moc na vybranou, kam bych mohl vystřelit. Gólová situace bylo o něco snazší, to jsem zkrátka musel dát. (úsměv)

Byl jste spokojen s předvedeným výkonem v první půli, kterou jste odehrál?
Musím uznat, že jsme hráli opravdu dobře. Soupeře jsme prakticky k ničemu nepustili, prosadil se z jediné šance, co měl. Zaslouženě jsme stav do konce poločasu otočili.

V týdnu jste měl menší zdravotní problémy. O co šlo?
Koupil jsem si nové kopačky a začaly se mi dělat puchýře. Ale už je to lepší. (smích) Zápas jsem odehrál ve starých a šlo to dobře.

Pociťujete přechod do dospělého fotbalu?
Jistě, je to hodně znát. Je to o něčem jiném, hraje se rychleji. Není lehké si zvyknout.

Uplynulou sezonu jste byl posledním rokem dorostenec, letos už musíte zabojovat o místo v A-týmu. Cítíte, že by mohla přijít nějaká šance?
Rozhodně, přál bych si to, ale nebude to nic lehkého.

K týmu Dynama si připojili Frýdek, Fišl a Helešic (25.6.2018)

Fotbalisté Dynama jsou na startu druhého týdne přípravy. Po sobotní výhře nad Příbramí se trenérovi Davidu Horejšovi v pondělí na Střeleckém ostrově hlásili tři další fotbalisté. K týmu se připojil Matěj Helešic, který na jihu Čech již působil, a nově také Christian Frýdek a Daniel Fišl.