Ve složité době zaviněné onemocněním Covid-19 se fotbalisté Dynama nemohou vydávat na základní školy, a tak se s žáky českobudějovických škol "scházejí" alespoň v online prostředí. Tímto způsobem se nyní fotbalisté Martin Králik a Filip Havelka setkali s žáky Základní školy Dukelská.

Stejně jako při minulých besedách byl ze strany žáků o setkání s hráči velký zájem. Přes webovou aplikaci se do setkání s hráči Dynama zapojilo téměř třicet žáků, kteří bedlivě poslouchali vyprávění obou fotbalistů.

Martin Králik i Filip Havelka na úvod popsali své fotbalové začátky a také například to, jak se jim v dětství dařilo studium na základní a střední škole. Řeč přišla na dobré výsledky Dynama v letošní sezoně, ale například i na onemocnění Covid-19. Zatímco Filipu Havelkovi se onemocnění zatím vyhýbá, Martin Králik v krátkosti popsal, jaký u něj mělo podzimní onemocnění průběh.

Následovala celá řada dotazů ze strany žáků. Oba fotbalisté prozradili, kdo byl v dětství jejich fotbalový vzor a nebo za jaký zahraniční klub by si rádi v budoucnosti zahráli. Mluvilo se také o zálibách, o nejhezčích fotbalových zážitcích a nebo také o tom, jestli někdo z hostů besedy nechtěl s fotbalem kvůli nějakému důvodu skončit. Beseda trvala celou jednu vyučovací hodinu a všichni zúčastnění si jí nakonec moc pochvalovali. „Upřímně jsem moc nevěděl, co nás bude takto přes internet čekat. Myslím ale, že to bylo moc fajn a že jsme si to všichni užili," řekl bezprostředně po skončení besedy Filip Havelka.

Fotbalisté Dynama Martin Králik a Filip Havelka dnes absolvovali online besedu s žáky ZŠ Dukelská. #beseda #zsmaj #spolecnejsmedynamo

Zveřejnil(a) SK Dynamo České Budějovice dne Úterý 9. února 2021