Nastoupil sice až do druhého poločasu, byl to ale právě on, kdo se postaral o první trefu Dynama v prvním přátelském zápase zimní přípravy a zároveň také nového kalendářního roku. Nejlepší asistent Českých Budějovic v podzimní části FORTUNA:LIGY Benjamin Čolić hodnotil zápas s Vasasem i přes porážku kladně.

Benjamine, jak jste úvodní zápas soustředění v Turecku a zimní přípravy viděl vy osobně?
Prohráli jsme, ale o výsledek nejde. Odehráli jsme dobrý zápas s dobrým soupeřem. Měli jsme navíc dva mančafty ve dvou poločasech, v prvním padl jeden, ve druhém čtyři. Zahráli jsme si hezký zápas.

Hezký zápas plný gólů, ale se špatným koncem. Na čem je potřeba zapracovat?
Nový trenéři přišli se svým vlastním systémem a my se snažíme co nejrychleji pochopit, co po nás chtějí. Musím říct, že tu jsou nějaké novinky. Každý trenér má svoje vize a my na tom teprve pracujeme. Teď jsme vlastně odehráli teprve první zápas. Kdybych nepočítal Ried.

Jak se vám zatím pod novými trenéry Niklem a Zápotočným trénuje a hraje?
Trenéři chtějí hrát fotbal a to se mi líbí. Taky ho hraji rád. (smích) To je první a základní věc. Budeme se zlepšovat v každém zápase. Jak už jsem řekl, teď byl první, Ried tolik neberu, protože jsme trénovali týden, pak jsme měli týden volno a až pak hráli. Takže teď byl první, za pár dní hrajeme další a budeme chtít být lepší. Chceme pracovat, trénovat, ukázat si chyby i to, co bylo dobré.

Postaral jste se proti Vasasu o první gól. Jak vás těší?
Spokojený jsem, ale neberu to tak. Mám rád spíš asistence, ale samozřejmě jsem za gól rád. I když to tak podstatné není. Důležité je, aby mančaft vyhrál.

Příležitosti bude mít v Turecku ještě dvě. Pojďme se ale vrátit k tomu, co bylo před přípravou a soustředěním. Jak jste trávil celkem dlouhé volno?
Byli jsme doma, pauza byla dlouhá, ale trénovali jsme. Před začátkem přípravy jsme čtrnáct dní trénovali, běhali jsme, měli jsme plán, který jsme museli splnit. A splnili. Na začátek jsme přišli připravení.

Na začátek přípravy, která je naopak velice krátká.
Za mě je to to nejlepší, co se mohlo stát. Dlouhé přípravy nemám rád a u nás na Balkánu byly ještě delší. Pro mě osobně je tohle nejlepší, už se těším, ať začne liga. Fotbalu dávají nejvíc zápasy.