Zachoval se jako pravý kapitán. Patrik Čavoš podruhé v této sezoně vedl Dynamo do zápasu s páskou na levé ruce a stejně jako proti Zlínu byla jeho mise úspěšná. Při absenci Tomáše Sivoka se trenéři rozhodli právě pro něho. A volba to byla dobrá. Byl to právě šikovný záložník, který si v úvodu druhé půle naběhl na nahrávku Pavla Šulce a s ledovým klidem uklidil balon do sítě. Nasměroval tím svůj celek k vítězství. „Jako kapitán mám alespoň stoprocentní bilanci. V dalším zápase Tomáši Sivokovi pásku vrátím. To bych si nedovolil. On je pravý lídr kabiny,“ usmíval se po vítězství 2:0, které Jihočechy udrželo ve hře o první šestku.

Po poločase byl stav nerozhodný. Ve druhé půli jste ale dominovali. Probíhal duel podle vašich představ?
Myslím si, že jsme splnili to, s čím jsme tam šli. Chtěli jsme odvést poctivý výkon, sbírat odražené míče a hrát kompaktně. Chtěli jsme také mít co nejvíce střel na bránu. V první půli sice moc nebyly, ale tlak jsme měli a soupeře k ničemu nepustili.

Vyhráli jste po čtyřech zápasech bez výhry. Podepisovala se už ta série na týmu?
Abych pravdu řekl, moc se to nepodepsalo. Spíš jsme se vybičovali, hecli a řekli si, že si ze Střeláku už nikdo nebude odvážet body. Od začátku bylo vidět, kdo si jde za vítězstvím. Doma jsme nedali gól ani proti Ostravě, ani proti Liberci, ale žádný blok jsme neměli. Věděli jsme, že to zlomíme. Od rána jsme tak byli nastavení, že vyhrajeme.

Střeleckou smůlu jste svým gólem prolomil vy…
Šulcík napravo získal balon v nějakém souboji. Všiml jsem si, že levá strana je otevřená, tak jsem tam naběhl, Pavel Šulc mě pěkně viděl a dal mi to tam. Pak už jsem stál proti brankáři a proměnil.

Jako kapitán jste cítil větší zodpovědnost?
Asi úplně ne. Každý z nás věděl, o co hrajeme. Uvědomovali jsme si důležitost toho zápasu a extra motivace nebyla potřeba.

Ani o poločasové pauze jste za nerozhodného stavu neměl promluvu?
Takhle to dneska nebylo. Každý si řekl svoje. Každý věděl, o co hrajeme. V tomhle jsem to měl asi lehčí.

Zažíváte hodně zápasů po sobě, nejnáročnější období sezony. Jak jste na tom s fyzičkou?
Dobře jsme potrénovali v karanténě. Měli jsme individuální plány a každý to plnil. Myslím si, že dneska se ukázalo, že jsme dobře kondičně připravení. Síly nám nedocházely a noví hráči sestavu a hru oživili.

Do Karviné se teď pojede v lepším rozpoložení?
Víme, že Karviná na jaře hraje dobře. Hrají o všechno a bude to velice těžké a náročné utkání. S tím počítáme.

Zase jste ve hře o první šestku. Bavíte se o tom?
Bavili jsme se o tom už dříve, ale tyhle čtyři zápasy po sobě nám to trochu zkazily. Nic se ale nemění na tom, že chceme být co nejvýše. Chceme udělat co nejlepší dojem. Byla by škoda si tu sezonu zkazit.