Takřka po pěti měsících se Dynamo v lize znovu střetne s pražskou Spartou, na kterou má z posledního vzájemného zápasu hezké vzpomínky. Jihočeši tehdy po dlouhých 27 letech vyhráli na Letné a připsali si velice důležité tři body, po kterých se odrazili k sérii šesti zápasů bez porážky. Jak se historická výhra v hlavním městě rodila?

Šest zápasů v letošním ročníku čekalo Dynamo na první výhru. Dočkalo se tam, kde to čekal jenom málokdo. Jihočeši před reprezentační přestávkou doma nestačili na Zlín a čekal je zápas na Letné, kam jeli v roli outsidera.

Od úvodu se utkání lépe vyvíjelo pro svěřence trenéra Horejše. Skóre otevřel Karol Mészáros, ještě do půle vyrovnal Karlsson. Rozuzlení přinesl druhý poločas. Dvakrát se trefil Brandner, o vítěznou trefu se postaral Petr Javorek a euforie na straně Dynama mohla propuknout naplno.

„Kluci si to zasloužili, podali super výkon. Musím je pochválit," říkal po utkání trenér David Horejš. „Odbojovali jsme to a zaslouženě jsme získali tři body," komentoval dvougólový hrdina utkání Patrik Brandner.

Jihočeši tehdy přepisovali historii. Zároveň se nakopli k sérii dobrých výkonů a výsledků, které vedly k postupu tabulkou. Proti Spartě se černobílým dařilo i v přípravě. V jediném přátelském zápase před jarní částí vyhráli 1:0, když se o jedinou branku postaral Matej Mršić.