Když Dynamo na Baníku Ostrava zvýšilo své vedení na 2:0, jednalo se o historickou branku. Jak pro střelce Lukáše Matějku, tak i pro celý klub. Mladý útočník se totiž prosadil poprvé v nejvyšší soutěži a zároveň vstřelil jubilejní 600. gól Dynama v první lize.

Na hřišti Baníku jste vstřelil první branku v nejvyšší soutěži. Bylo to těžší než ve druhé lize?
To nelze posoudit, ale jsem hrozně rád, že se mi to povedlo. Doufám, že jsem to protrhl a ve střílení branek budu pokračovat.

Překvapilo vás, že jste v prvním poločase měli jasně navrch?
Říkali jsme si v kabině, že do toho musíme dát od prvních minut všechno. Do utkání jsme vstoupili opravdu dobře a dařilo se nám. Myslím si, že jsme Baník zaskočili a první poločas jsme byli lepším týmem.

Je škoda, že jste neuhlídali dvoubrankový náskok?
Baník ve druhém poločase začal hrát jinak, udělal do druhé půle i dvě střídání. Snažili jsme se být pořád aktivní, ale bohužel smolnou brankou soupeř vyrovnal. Škoda, že jsme si neodvezli tři body.

Pomůže vám bod z venku i po psychické stránce?
Určitě ano. První zápas pro nás byla velká facka a proti Baníku to bylo úplně o něčem jiném. Dodržovali jsme to, co jsme si řekli a bodový zisk je pro nás odměnou.