Před nedělním šlágrem proti Ústí nad Labem získalo Dynamo do svého středu výraznou posilu. Minimálně do konce sezony bude na jihu Čech působit zkušený Peter Grajciar, který si debut v novém dresu odbyl již v pohárovém zápase proti Jindřichově Hradci. Slovenský středopolař věří, že Dynamu pomůže a již se těší na nedělní zápas proti Ústí nad Labem.
Peter Grajciar

Peter, jak došlo k vašemu nečekanému a rychlému příchodu do Českých Budějovic?
Můj hrací čas v Příbrami byl v nové sezoně minimální. Bylo mi oznámeno, že prostoru na hřišti budu dostávat méně a méně, protože klub vsadil na mladší hráče. V tu chvíli se ozvalo Dynamo. Dohodli jsme se prakticky během jedné schůzky a jsem strašně rád, že se to takto rychle upeklo. Přeci jen jsem v poslední době pouze trénoval, a to se zápasu nevyrovná. Proto bylo moc dobře, že jsem dnes mohl nastoupit a že jsem mohl odehrát celých devadesát minut.

Dynamo má velké ambice, takže vám ani nevadí, že budete hrát opět "jen" druhou ligu?
Samozřejmě mi to nevadí, jsem rád, že tady mohu být. Na druhou stranu jsme loni v Příbrami vybojovali postup a měl jsem ambici si letos první ligu zahrát. Ta situace v Příbrami byla taková, jaká byla. Když se mi ozvaly Budějovice, nastínily mi své plány, tak nebylo o čem diskutovat a vůbec jsem neváhal.

Příbrami se v nové sezoně daří, a tak by bylo asi složité se do sestavy probojovat, že?
Chlapci v Příbrami hrají výborně, získávají body, a tak samozřejmě není důvod k tomu, aby trenér jen tak někoho vyndal ze sestavy. V klubu je velká euforie a já jim přeji, aby se jim takto nadále dařilo a aby byli v tabulce co nejvýše.

Váš debut v Dynamu byl vydařený. Přihrál jste na dva góly a navíc jste byl ve hře hodně vidět..
Dlouho jsem nehrál zápas, a tak jsem chtěl hodně míč, abych se dostal co nejvíce do hry. Ten můj herní výpadek byl podle mě dost znát, protože jsem měl poměrně dost ztrát. A s novými spoluhráči se musím ještě trochu zžít, protože to bylo moje první setkání s nimi. Zápas ale hodnotím pozitivně. Dali jsme čtyři góly, a to je vždy proti soupeři z nižší soutěže, který brání v devíti lidech, dobré. Sice jsme prohrávali po standardní situaci, avšak zápas jsme dokázali zaslouženě otočit a v závěrečných pětadvaceti minutách jsme soupeře zcela převálcovali.

Se svými novými spoluhráči jste neabolvoval ani jeden trénink a rovnou jste nastoupil do zápasu. Bylo to pro vás hodně složité?
Je pravda, že ráno jsem vyrazil z domova do Příbrami, kde jsem si sbalil věci a dotud jsem vyrazil do Budějovic. Měli jsme jen dvacetiminutovou rozcvičku, rychle jsem se seznámil s chlapci a následně se hned jelo na zápas. Nikdy jsem nic podobného nazažil, abych hned takto po svém příchodu naskočil do zápasu. Z týmu znám prakticky jen ty zkušenější hráče, jako jsou Ivo Táborský nebo Jirka Kladrubský.

Nyní vás čeká v neděli souboj proti vedoucímu Ústí nad Labem, které má skvělou formu. Věříte, že byste mohl do zápasu opět nastoupit?
Byl bych moc rád, kdybych v Budějovicích dostával co nejvíce šancí a kdybych mohl hrát. Dobře si uvědomuji, že klub potřebuje výsledky a že vždy bude hrát ten lepší. Na zápas s Ústím se moc těším, protože jsou pro mne velkým překvapením. Loni se prakticky do předposledního kola zachraňovali a teď mají aktuálně včetně přípravných zápasů sérii patnácti (nyní již šestnácti, protože Ústí vyhrálo i pohárový zápas s Mariánskými Lázněmi, pozn. autora) vyhraných zápasů. Na zápas se moc těším. Věřím, že přijdou také lidi a bude to dobrý souboj. Každá série musí jednou skončit.