První plusový bod do tabulky pravdy si po domácím zaváhání s Libercem připsali fotbalisté Dynama, kteří na Andrově stadionu v Olomouci v neděli vpodvečer vybojovali bezbrankovou remízu. Právě bodový zisk byl hlavním cílem Jihočechů a úspěch proti ambicióznímu soupeři jistě zvedne sebevědomí všech hráčů. Dobrou zprávou také je, že domácí měli sice optickou převahu, avšak na vyložené gólové šance to bylo naprosto vyrovnané utkání. "Především ve druhém poločase jsme se dostali k několika slibným brejkům, gól jsme ale bohužel nedali," vzpomínal po utkání defenzivní záložník Ivan Dvořák, který v minulém kole v zápase s Libercem načal druhou stovku prvoligových startů.
O tom, že se Jihočeši vraceli z Olomouce spokojeni není třeba vůbec pochybovat. Domácí fotbalisté před začátkem sezony avizovali boj o pohárovou Evropu a jakýkoliv bodový zisk na Andrově stadionu je důvodem k radosti. "Ten bod má svou cenu, v Olomouci bude málokdo letos bodovat," podotkl trenér Dynama František Cipro. Komentáře ze zápasu sice hovoří o tom, že byli domácí hráči aktivnějším týmem, přesto informace mluví také o tom, že se do několika slibných šancí dostalo i Dynamo. "Před zápasem a v průběhu první půle bychom všichni bod brali. Na druhou stranu je ale také třeba říci, že jsme měli ke třem bodům blízko i my a na vyložené šance to bylo tak 3:1 pro nás. A navíc jsme se v závěru zápasu dostali do několika brejků, neřešili jsme je ale dobře," vzpomínal Cipro na důležité okamžiky zápasu. Jak trenérovi, tak všem hráčům týmu přijde bodový zisk z Olomouce určitě k duhu: "Po Liberci byli hráči hodně smutní, protože cítili, že ten zápas prohrát nemuseli. Bod z Olomouce tak bude mít také pozitivní vliv na psychiku."
Trenéra Dynama velmi potěšila precizní hra obrany, kde se ve stoperské dvojici tentokrát objevilo duo Horejš - Homoláč. "Zejména právě oba stopeři hráli velmi dobře," podotkl dále Cipro. Dosti pošramocenou reputaci si v utkání v Olomouci napravil také gólman Miroslav Filipko, který si po celých devadesát minut počínal velmi jistě a nechal tak rychle zapomenout na nepovedený zápas s Libercem. "Chytil tutovku Hubníkovi a hlavně tentokrát při svých zákrocích působil zcela jistě," pochválil Cipro zkušeného slovenského brankáře. Poprvé se v základní sestavě objevil také sparťanský mladík Ladislav Volešák a i s jeho výkonem ve středu záložní formace byl lodivod Dynama spokojen: "Poprvé odehrál celých devadesát minut a také on odehrál velmi dobrý zápas."
Kouči Františku Ciprovi se tak začíná pomalu krystalizovat sestava, ve které by Dynamo mohlo pravidelně do ligových zápasů nastupovat. Jediné otazníky stále visí nad složením útočného dua. V obou předešlých zápasech nastoupil na hrotu útoku Libor Baláž, kterého v zápase s Libercem doplňoval Jan Svátek a v duelu s Olomoucí mu útočného parťáka dělal Jan Gruber. Ani jedna varianta ale gól nepřinesla a před nedělním zápasem s Brnem tak musí Cipro vymýšlet, které dva útočníky do zápasu pošle. "Proti Brnu navíc stejně Baláž nemůže hrát," připomněl Cipro klauzuli v ve smlouvě útočníka, který v Dynamu hostuje právě z Brna.

Spokojenost také po zápase vyzařovala s defenzivně laděného záložníka Ivana Dvořáka, který v duelu s Olomoucí vsadil opět na svou buldočí zarputilost a kreativním záložníkům domácích nejednou výrazně znepříjemňoval pobyt na hrací ploše. "Domácí si byli vědomi toho, že hrají doma a po prohře v minulém kole chtěli za každou cenu vyhrát. Dostali se do několika šancí a my jsme měli štěstí, že jsme všechny jejich akce ubránili," vzpomínal Dvořák na perné chvilky v průběhu prvního poločasu. Jihočeši se ale z úvodního náporu Olomouce v průběhu první půle oklepali a druhá část hry přinesla vyrovnanější podívanou, ve které se častěji do nebezpečného zakončení dostávali fotbalisté Dynama: "Ve druhém poločase jsme se dostali do několika brejků my, avšak nám tam branka nepadla, a proto bych řekl, že to byla spravedlivá dělba bodů."

Fotbalisté Dynama měli po náročném zápase v Olomouci naordinovaný pondělní regenerační trénink a tradiční volný den tak přišel na řadu až v úterý. Již ve středu se ale začnou Jihočeši připravovat na domácí zápas s Brnem, který je na E.ON stadionu na programu v neděli od 17:00.