Několik šancí pochytal, ale přesto tahal dvakrát míč ze své sítě. Na konci se snažil i podpořit útok, ani on však při poslední standardce alespoň dělbu bodů nezařídil. Brankář Zdeněk Křížek litoval první domácí ztráty, prohrát si Dynamo nezasloužilo. Ale na smutek není čas, Jihočechy čeká nabitý program.

Poprvé v sezoně jste doma prohrávali. Překvapilo vás Znojmo aktivním nástupem?
Neřekl bych. Od začátku to byl vyrovnaný zápas, byli jsme na soupeře připraveni. Ale Znojmu se povedla jedna akce, tečovaná střela a dostalo se do vedení.

Při první inkasované brance jste si vybral kus smůly. Jak se seběhla celá akce z pohledu brankáře?
Hráč soupeře si navedl míč na střelu na střed hřiště. Náš obránce tečoval míč za mě. Já už dokázal střelu jen konečky prstů vyškrábnout na břevno. Přiběhl tam další hráč Znojma, který skóroval.

#30 Zdeněk Křížek

Už ve čtvrté minutě vás takřka zaskočil David Helísek nepovedeným centrem, který skončil na břevně. Jistil jste tuto situaci?
Centr mu sjel, takhle to určitě nechtěl. Já bych to neměl, ale tušil jsem, že to do branky nezapadne. Balon padl na břevno, takže to vypadalo trošku dramaticky. Ale byl jsem v klidu, že to do branky nejde.

Zřejmě klíčovým okamžikem utkání bylo vyloučení Filipa Havelky ve 37. minutě. Jak jste situaci viděl?
Filip dvakrát přerušoval útok soupeře. Vždy zatáhl za záchrannou brzdu, nedá se nic dělat, to se stane. Klíčový okamžik to asi byl, ale vyčítat mu to nikdo nebudeme. I v deseti jsme měli velké šance na skórování. Bohužel jsme je neproměnili a soupeř nás potrestal.

Co jste si říkali o poločasové přestávce? Vypadalo to, že nechcete jen bránit remízu.
To v žádném případě. I v deseti jsme chtěli vyhrát. Bylo to vidět. Měli jsme víc ze hry, víc šancí. Soupeř v přesilovce vyprodukoval jen nějaké střely vedle. Bohužel pak jim vyšla jedna akce a nemáme ani bod.

Prohra je pro vás hodně krutá, že? I v deseti jste na hřišti nechali všechno.
Prohrát jsme si nezasloužili. Měli jsme šanci se dostat na první místo, bohužel to nevyšlo. Ale všichni jsme pro to dělali maximum, nedá se nic dělat. Musíme zvednout hlavy, soutěž je ještě dlouhá. Jedna porážka nás nesmí rozhodit. Příště v Sokolově tuto porážku napravíme.