V posledních šesti duelech figuroval David Ledecký vždy mezi střelci českobudějovického Dynama. V obrovské formě hrající kanonýr zaúřadoval i ve šlágru proti Jihlavě. Jeho desátá trefa v sezoně byla gólem vítězným. "Měli jsme větší touhu po vítězství," chválil si skromný sympaťák. Naopak jihlavský kapitán Petr Tlustý nechápal výkon svého týmu.

Vrátili jste se na první příčku tabulky. Vaše vítězství nad Jihlavou bylo zasloužené, souhlasíte?
Ano. Myslím, že bylo vidět, že jsme měli větší touhu po vítězství. Nechali jsme na hřišti všechno a vítězství nám bylo odměnou. Přenesli jsme do zápasu to, co jsme trénovali. Jsme moc rádi, že se všechno povedlo.

Od úvodu bylo znát, že působíte živějším dojmem než soupeř. Chtěli jste na Jihlavu vlétnout?
Chtěli jsme hrát aktivně. Drželi jsme se naší taktiky a ta vycházela. Jihlavu jsme prakticky k ničemu nepustili. Hráli jsme srdcem a zaslouženě vyhráli.

Zůstali jste i trpěliví. V prvním poločase jste sice měli víc ze hry, ale úvodní gól nepřicházel.
Týmy nahoře v tabulce čekají na chybu a klidně z jedné šance vyhrávají zápasy. My jsme hráli trpělivě, věděli jsme, že máme lepší mužstvo, a že gól dřív nebo později přijde. Povedlo se nám skórovat na začátku druhého poločasu.

David Ledecký

Vaše vítězná trefa byla již desátou v sezoně, navíc jste skóroval už pošesté za sebou. Opět hlavou, tentokrát vás ke skórování vyzval Filip Havelka.
Říkám klukům, aby mi to dávali na hlavu. Když zakončuji nohou, tak to jde vedle nebo mi to obránce zblokuje. Dejte mi to na hlavu a běžte se radovat (usmívá se).

Největší šanci jste v prvním poločase ale hlavou zahodil. Nebyla to však jednoduchá pozice.
Centr šel přímo z rohu, gólman balon podběhl a já ani nečekal, že ke mně doletí. Byl jsem v záklonu, už nešlo vyskočit a snažil jsem se jen balon usměrnit. Bylo to těžké, bohužel se to nepovedlo. Ale nevadí.

Máte úžasnou fazonu. Skóroval jste v posledních šesti zápasech a pohoda je na vás znát. Jako kdybyste měl ve vápně magnet na centry.
Možná to tak nevypadá, ale ve vápně jsem aktivní a centry musím mít. Musím tam být, dám do toho všechno a snažím se najít balon. Zatím to vychází a teď se mi daří. Jen ať to vydrží.

Jak vás ovlivnilo nucené střídání hlavního rozhodčího krátce po vedoucí brance?
Říkali jsme si, že nás to nesmí rozhodit. Že by to mohlo Jihlavě pomoci. Naštěstí jsme jeli dál a drželi se stylu hry, který jsme hráli do té doby. Něco podobného jsem zažil poprvé, ale může se stát zkrátka leccos.

Čekají vás poslední dva zápasy podzimní části. Kolik bodů chcete ve Varnsdorfu a se Žižkovem uhrát?
Nechci říkat, že uděláme šest bodů. Budeme se snažit udělat bodů co nejvíce. Ve Varnsdorfu to bude těžký zápas. Přijdou dvě stovky lidí, bude tam už možná sněžit. Ale podobná utkání musíme také zvládat.

Dynamo bylo všude o krok dřív, smutní jihlavský Petr Tlustý

Šlágr kola i celého podzimu se vám nepovedl podle představ. Co rozhodlo bitvu s Dynamem?
Vázla nám kombinace. Nedrželi jsme vůbec míč, kazili jsme přihrávky. Byli jsme u všech míčů později, soupeř měl všechny odražené míče. Špatné to bylo hlavně v prvním poločase. Když jsme inkasovali první gól, tak se naše trochu zlepšila, ale pořád to bylo málo.

Čím to, že jste se domácím nedokázali vyrovnat v pohybu a nasazení?
Vůbec nevím. Ale máte pravdu. Soupeř byl rychlejší, byl u míče vždy první. To byl náš základ neúspěchu.

Tlustý brání Čavoše
Z českobudějovických fotbalistů čišela větší touha po vítězství, zatímco vy byste možná brali i bod, ne?
To si nemyslím. Nepřijeli jsme pro bod. Chtěli jsme vyhrát, ale od začátku jsme na domácí nestačili. Pak už jsme nedokázali na tempo reagovat.

I přes to jste mohl vy sám několik minut před koncem vyrovnat. Po rohu jste z dobré pozice hlavičkoval a brankář Staněk vás vychytal.
To je pravda. Jak byl míč kluzký, tak mi sjel po čele a hlavička nebyla tak přesná a důrazná. Střela šla do míst, kde byl brankář. Proto z toho nebyl gól.

Jak vás ovlivnilo nečekané střídání rozhodčího zkraje druhého poločasu?
Člověk trošku vypadne z tempa, ztratí koncentraci. Ale vymlouvat se na to určitě nemůžeme. Paradoxně to pro nás mohlo být i výhodou, zastavil se tlak domácích. Ale nic jsme z toho nevytěžili.

Co pro vás znamená porážka na hřišti přímého konkurenta v boji o postup?
Nic zásadního. Pořád máme stejně bodů s Dynamem a dělíme se o první místo. Jdeme dál. Chceme další zápas vyhrát a zajistit si dobrou pozici do zimní přestávky.