Lukáš Havel hraje v Dynamu již od svých 5 let a je nepostradatelnou oporou v obraně staršího dorostu. Letos je navíc i nejlepším střelcem týmu. Ve fotbale následuje svého otce a když jde na hřiště, ničeho se nebojí. Proti Jihlavě vstřelil hattrick a má cíl: proč nebýt nejlepším střelcem celé ligy?!

Přestože mi později vyprávěl o svých pozdních příchodech na trénink, na naše setkání dorazil s předstihem. Přehnané sebevědomí ho netrápí a na otázky odpovídá s úsměvem a pokorou. Byť hraje na postu stopera, kde tvrdě odráží útoky soupeře, jeho střely se do brány podívají častěji než ty od útočníků. Se svými 7 vstřelenými brankami za prozatím odehrané zápasy ze sezóny 2014/2015 mu náležitě patří titul nejlepšího střelce týmu U19. Je skromný a když poslouchá chválu, klopí oči k zemi...

1) Jak si se dostal k fotbalu?
Začínal jsem hned v 5 letech. Rodiče mě dali na fotbal. Taťka a děda byli fotbalisté, tak si přáli, abych byl také. A tak teď jdu v jejich stopách.

2) Jaký byl tvůj první tým a na jakém postu si začínal?
Začínal jsem na postu obránce a už jsem u něj zůstal, protože se mi tahle pozice osvědčila. Rodiče mi vybrali Dynamo, jelikož i můj taťka i děda tady kdysi hráli.

3) Dostal si někdy nabídky na hostování do jiného týmu? A přišel někdy okamžik, kdy bys sám chtěl z Dynama odejít?
Nabídka byla, ale zatím o ní neuvažuji. Rád bych si zahrál 1. ligu v Dynamu. A sám jsem o odchodu z Dynama zatím nepřemýšlel.

4) Přišlo během tvé fotbalové kariéry nějaké období, kdy si měl chuť s fotbalem skončit?
Nevím, asi ne. Maximálně když jsme byli na náročném soustředění, tak tam jsem tu chuť občas měl. (smích) Jinak jsem o tom ale nikdy nepřemýšlel.

Na dresu Lukáš nosí číslo 2

5) Jak máš vztah k Dynamu?
Mám ho rád. Neni tu nic, co bych klubu mohl vyčítat.

6) V jakém světovém týmu by sis chtěl zahrát a proti komu?
Určitě bych si chtěl zahrát v Chelsea. A jako soupeř by mě lákala Barcelona, to bych určitě vyzkoušel.

7) Máš fotbalový nebo i životní vzor?
Prozatím je jím můj taťka. A do té doby, než ho překonám, tak vzorem určitě zůstane.

8) Jak nahlížíš na svůj tým- kde vidíš plusy a mínusy?
Ze začátku sezóny jsme se potýkali s potížemi, v týmu chyběla ta správná nálada a atmosféra. Zřejmě kvůli spojení s mladším ročníkem. Chvilku trvalo, než jsme si na sebe zvykli. Ale jako tým se teď už dokážeme semknout- především tedy proti těžkým soupeřům, proti kterým se vyhecujme a dokážeme si s nimi poradit.

9) Jaké situace dokážete jako tým na hřišti dobře řešit?
Tak gólové zatím určitě ne! (smích) Na tom ale samozřejmě soustavně pracujeme. Chybí nám někdo, kdo by dokázal dobře zakončovat. Možná bych měl změnit post. (smích)

10) Jak vnímáš vlastní fotbalové výkony od začátku sezóny?
Já si myslím, že mé výkony jsou stabilní a snažím se aby byli i 100%. A nejlepší můj odehraný zápas byl proti Jihlavě. (pozn. red. : Ve zmiňovaném zápase vstřelil Lukáš hattrick!)

11) A víš o nějakých svých mínusech, je něco, čeho se na hřišti bojíš?
Asi tu není nic, čeho bych se bál. Spíš bych řekl- hlavně se nebát!

12) Jak vypadá tvá příprava na zápas? Máš nějaký předzápasový rituál? Jak se stravuješ?
Snažím se na zápas co nejvíce soustředit a před zápasem se vždycky pomodlím. Jinak většinou si dávám těstoviny s kuřecím masem, hlavně ne nic těžkýho.

13) Do letošní sezóny jste vstoupili bohužel neúspěšně, v posledních 5 zápasech, ale sbíráte body. Čím si myslíš, že je změna ovlivněná?
Řekli jsme si s klukama, že je třeba se do toho opřít a opravdu začít hrát naplno. Že potřebujeme hrát týmově, aby se nám dařilo a aby to fungovalo. A já pevně věřím, že tak budeme pokračovat i dál!