Boj o poslední místenku ve skupině o titul se přiostřuje. Dynamo nemá dva zápasy před koncem ideální pozici, v předposledním venkovním utkání totiž v rámci 28. kola FORTUNA:LIGY padla výsledkem 0:2 na půdě Mladé Boleslavi. České Budějovice se v útoku trápily, výkon hodný bodového zisku nepředvedla ani obrana. Co říkají na výkon a výsledek kouč David Horejš a útočník Ondřej Mihálik?

Družině Davida Horejše pomalu utíká postup do skupiny o titul a naopak se začíná bát spodní poloviny tabulky. Nahoru se dere Zlín, který s Dynamem v předešlém ligovém kole remizoval 2:2 a bod si odvezl i z Jablonce. Jihočechům v současné době patří desátá pozice, jen o tři body méně mají na jedenáctém místě právě zlínští Ševci.

Trenére, jak vnímáte boj o skupinu o titul? Zkomplikuje porážka v Boleslavi vaše snažení?
Už v zápase se Zlínem jsme si sezonu zkomplikovali a musíme se dívat i pod sebe. Zlín se dotáhl, teď máme doma Bohemku. Máme to ve svých rukou, musíme se na tohle utkání co nejlépe připravit. Hodit to dnešní za hlavu a připravit se, abychom to zvládli doma. Pak se můžeme bavit, co dál, jsou tam ve hře ještě dva zápasy a tabulka je hodně vyrovnaná. Dneska jsme si vyhrát nezasloužili. Boleslav byla lepší, takže nám nezbývá nic jiného, než se koukat i dolů.

Co dnes vašemu týmu chybělo? Příležitostí jste moc neměli, pár střel vedle, jinak žádná výraznější.
Nemůžeme se bavit o tom, že to byly nějaké šance. Samozřejmě tam byli kluci, kteří nemají tolik zkušeností, dá se to pochopit. Penner, pak přišel Hais. Jsou to věkově mladí kluci. Bylo tam hodně nepřesností, situace se musí řešit jinak. Ve finální fázi zachovat větší klid, dotáhnout to. Třeba to, co měla Boleslav v osobě Ewertona. To je rozdílový hráč. Nám tohle dneska chybělo.

Právě nejlepší boleslavský hráč Ewerton o dnešní výhře domácích rozhodl. Chystali se na něj hráči nějak speciálně?
My jsme hráče připravovali na to, že je Ewerton pro Boleslav klíčový hráč, že umí situace jeden na jednoho. Je to rozdílový hráč ve finální fázi, ve finální třetině. Při prvním gólu běžel rovně, ani nedělal kličku. Respekt z něj měli, ale nemohli jít na hřiště s tím, že mají obavu nebo strach, ale s tím, že si věří.

Byl právě jeho gól tím, co vás srazilo na kolena? Prošel přes tři hráče, pak zakončil na zadní tyč.
Gól, kdy na polovině nedostoupíme jednoho hráče, když jsme tam u něj tři, byl třešničkou na dortu. To je špatně. Ve druhém poločase tomu pomohla střídání, zvedli jsme aktivitu, ale dneska od nás bylo ve finální fázi moc nepřesností. Nevytvořili jsme si žádnou pořádnou šanci. Byly to střely, které gólman musí chytit. Zápas z naší strany dobrý nebyl, Boleslav vyhrála zaslouženě.

Dynamu se ve městě Škodovky nedařilo a zvrátit zápas se nepodařilo ani nejlepšímu asistentovi týmu Ondřeji Mihálikovi. Hbitý útočník, který na jihu Čech hostuje z Plzně, byl u podzimního triumfu nad tím samým soupeřem 2:1. Tentokrát ale musel skousnout hořkou pilulku v podobě porážky.

Jak zápas hodnotíte, Ondřeji?
Bylo to složité dopředu, složité dozadu a Boleslav byla jednoznačně lepší. Druhý poločas jsme se zvedli, myslím si, že jsme Boleslav zatlačili, ale pak jsme si nechali dát gól z jednoduchého nákopu na 2:0 a bylo po zápase.

Čemu dáváte špatnou hru za vinu?
V některých situacích nás zradilo zpracování, nebo jsme netrefili branku, nebo šla střela doprostřed. Neměli jsme žádnou stoprocentní šanci, ale asi nás zradila finální a předfinální fáze.

Po remíze se Zlínem a prohře s Mladou Boleslaví vám pomalu utíká postup do skupiny o titul. Jak to vnímáte?
Samozřejmě je to pro nás komplikace. Opět jsme navázali na nešvar venkovních zápasů, ve kterých jsme ještě nevyhráli. Táhne se to s námi a my si jen říkáme, že už musíme vyhrát a musíme to zlomit. Pořád to nevychází, děláme ty samé chyby a pořád se to opakuje. Bohužel v tuhle chvíli už ani nedokážu říct, v čem je chyba a proč jsou rozdíly mezi domácími a venkovními zápasy tak enormní. Boj o šestku to zkomplikovalo.

Co říkáte na výkon vaší obrany proti Ewertonovi, který si proklestil cestu k brance celkem jednoduše. Přes tři obránce.
Nechci hodnotit kluky v naší defenzívě, to mi nepřísluší, nejsem trenér. Ale všichni samozřejmě vidí, že je Ewerton nadstandartní hráč pro českou ligu. Tuhle sezonu má fantastickou. Má čísla, má góly, má asistence a je fantastický ve hře jeden na jednoho. Nejsme jediným týmem, kterému dělal Ewerton problémy.

S čím půjdete do utkání s pražskými Bohemians? Půjde o poslední utkání na Střeleckém ostrově, kde se vám letos daří skvěle.
Musíme tenhle zápas hodit za hlavu, už ho nezměníme, je to za námi. Musíme se připravit na domácí zápas proti Bohemce a jestli chceme o šestku zabojovat, musíme doma naplno bodovat a v Teplicích zlomit naše venkovní prokletí a vyhrát. Alespoň v posledním kole.