Jedna velká premiéra se dnes uskutečnila v brance Dynama. Český mladík s nigerijskými kořeny Colin Andrew naskočil do druhého poločasu v přátelském zápase proti třetímu celku rakouské nejvyšší soutěže. A první poločas v áčku Českých Budějovic mu vyšel na výbornou, protože od LASKu Linz ani jednou neinkasoval.

Jak hodnotíš dnešní utkání?
Začátek byl takový, že jsme je nepustili moc do hry, pak se ale ukázala jejich kvalita a dostali jsme tři góly. I přes to, že jsme je tlačili a vytvářeli jsme si šance, jsme nedokázali skórovat. To nás stálo dnešní zápas. Pak jsme vstřelili dvě branky a do utkání jsme se vrátili, bohužel to ale nestačilo.

Pro tebe to byl premiérový start za A-tým. Jak sis ho užil?
Je to super, přišel jsem sem před třemi roky a teď tu mohu být s těmito kluky, s ligovým týmem. Je to něco nepopsatelného. Ale musím jít dál, už zítra mě čeká zápas s kluky za béčko, těším se na něj.

Předvedl jsi několik výborných zákroků. Kdy ti bylo nejhůře?
Asi hned ze začátku druhého poločasu, kdy šel na mě ze strany sám jejich hráč. Naštěstí jsem ho ale vystál a míč sem dokázal vyrazit.

Jak se ti spolupracovalo s kluky v obraně?
Chytal jsem se. Ještě je to ale takové, že se je bojím okřikovat. (smích) Myslím si ale, že se do toho dostávám. Je to ale samozřejmě něco jiného než s béčkem nebo dorostem.

Premiérový start a páska navíc. Co tě to bude stát?
Něco určitě jo. Kluci už mi říkali, že to nebude levné. (smích)