To nebyla povedená premiéra. Aspoň tedy výsledkově ne. Těžko říct, jak by se utkání vyvíjelo, kdyby nepřišla zbytečná standardní situace v deváté minutě a následná trefa Tomáše Frejlacha. Na kdyby se však nehraje! Domácím branka mistra hodně zamíchala karty v rukou. Když se Dynamo chystalo k závěrečnému tlaku, přišlo další zaváhání. Tentokrát na polovině soupeře při jednoduché přihrávce. Míče se zmocnil Jan Blažek a sólem rozhodl utkání. „Každá prohra mrzí, ať už je to s mistrem nebo s kýmkoli jiným,“ klopil po utkání zrak brankář Miroslav Filipko.
Utkání mistra s nováčkem začalo oboustranně hodně opatrně. Prakticky hned první vážnější akce zápasu skončila gólem. Byla to střela Tomáše Frejlacha z desátě minuty. Celé akci předcházel rohový kop, který se vůbec nemusel konat. „Možná to tak vypadalo, že to byla zbytečná situace,“ tvrdí gólman Miroslav Filipko. Ten mohl s trochou štěstí inkasovanému gólu zabránit. To by se ale nesměl balon odrazit tam, kam se odrazil. „Míč se pak dostal k soupeři a ten vystřelil. Já měl před sebou asi pět nebo šest hráčů, takže jsem zareagoval na tu střelu pozdě. Sáhl jsem si na míč. Škoda, že se mi to nepovedlo vyrazit mimo branku,“ nebylo po zápase do řeči slovenskému brankáři. „Takovýhle zápas se těžko hodnotí. Prostě jsme prohráli. Liberec byl lepší.“ Brzký gól poněkud poznamenal hru Dynama, a to se dlouho nemohlo dostat do utkání. „Každý gól naruší plány, ale na druhou stranu jsme měli dost času na to, abychom to otočili,“ myslí si Filipko, jenž byl v mixzóně po utkání hodně smutný. Jihočeši trochu zlepšili svůj výkon po vynucené čtvrthodinové pauze, která nastala vinou výpadku elektrického proudu na stadionu.
„Podobnou věc jsem ještě nikdy nezažil, ale to člověka nikterak nerozhodí. Je to stejné jako běžná přestávka mezi poločasy,“ tvrdí gólman. Po té opravdové pauze byli domácí chvílemi aktivnější, ale i tak si první střelu mezi tyče vypracovali až dvě minuty před koncem. To už ale bylo za dvougólového vedení Liberce. „Určitě se s tím něco dalo dělat, ale bohužel se nám nepovedlo vstřelit branku a soupeř poté udeřil z rychlého protiútoku.“ Českobudějovická aktivita vrcholila v posledních minutách. Hlavičku Dvořáka, stejně jako dorážku Poborského, zázračně lapil Marek Čech. „Ten tlak byl spíše alibistický a větší šanci jsme si vypracovali až na konci. Výrazné šance jsme ale neměli. Liberec hrál velmi disciplinovaně. Po brzkém gólu hráli ze zabezpečené obrany,“ našel Filipko klady severočeské hry. Prohra v prvním kole s mistrem by neměla nikterak tragicky zapůsobit na psychiku fotbalistů Dynama. „Snad ne, ale určitě to je neštěstí. My prostě chceme každý zápas vyhrát, a to hlavně doma. Každá prohra mrzí, ať už je to s mistrem nebo s kýmkoli jiným,“ má jasno Miroslav Filipko.

Výkon Dynama České Budějovice v obnovené prvoligové premiéře se podobal výkonu Jana Grubera. Ofenzivní záložník byl hodně nabuzen. Po dlouhé době se opět objevil v dresu Jihočechů. Bojoval, běhal, ale bylo na něm vidět, že je poněkud přemotivovaný, občas zbrklý. Aktivitu a snahu mu však nelze upřít. Stejně jako celému Dynamu. „Začali jsme hodně rozvážně. Přeci jen byla to po roce zase liga. Spíše jsme vyčkávali, co bude,“ říká Jan Gruber. „Bohužel jsme dostali brzy gól. Nebylo to z žádné šance, ale ze standardky, na které jsme se připravovali. Je to škoda, protože se to tam zbytečně odrazilo a z dvaceti metrů nám to Frejlach poslal za tyč,“ krčil po zápase rameny jihočeský rychlík, který si nemyslí, že by mistr na Střeleckém ostrově recitoval příliš poetickou báseň. „Byl to vyrovnaný zápas. Ve druhé půli jsme je tlačili, ale pak jsme dostali po brejku gól. Z toho tlaku jsme měli vytěžit branku a určitě by ten konec vypadal jinak.“
Mužstvem Františka Cipra hodně otřásl rychle inkasovaný gól. „Gól jsme sice dostali brzy a soupeř se dostal na koně, ale na druhou stranu jsme měli celý zápas před sebou na to, abychom to otočili,“ myslí si Gruber, který patřil jednoznačně k nejaktivnějším borcům v purpurových dresech. Domácí zabrali hned zkraje druhého poločasu, ale to, co jejich aktivitě podstatně chybělo, byla střelba. „Ve druhé půli jsme na ně trochu vlítli a určitě jsme nehráli špatný fotbal. Ani Liberec neměl tolik střel na branku. Oni dali trochu šťastný gól a pak hráli hodně zezadu. Potom se proti nim těžko hrálo,“ soukal ze sebe po závěrečném hvizdu ofenzivní hráč, který v minulé sezoně působil v příbramské Marile, kde byl pod vedením trenéra Tobiáše na hostování z jihočeské metropole. „Já myslím, že snaha na nás musela být vidět. Snažil jsem se ze všech sil s výsledkem něco udělat stejně jako všichni ostatní kluci. Bohužel to nevyšlo.“ Los českobudějovické mužstvo nikterak nešetřil. Dynamo cestuje o víkendu do Olomouce, která ztratila zápas v Mladé Boleslavi až v posledních minutách, a za dva týdny přivítá na svém trávníku Brno. „Věřím, že když budeme hrát podobný fotbal, tak se příště štěstí přikloní k nám. Dnes podle mne výsledek zápasu úplně neodpovídal předvedené hře,“ tvrdí Jan Gruber.