Takový zápas nepamatuje. Stoper Lukáš Havel se v utkání s Karvinou radoval z gólu dvakrát hned během prvního poločasu a navíc během šesti minut. Poprvé se trefil z penalty ve dvacáté a podruhé hlavou po rohu v šestadvacáté minutě a dokázal nasměrovat svůj tým k jasnému vítězství 3:0 nad týmem ze severní Moravy. „Dostal jsem za úkol říct do novin, že jsem chtěl navázat na stopery Břečku s Jemelkou,“ smál se Havel.

Penaltu jste kopl jasně. Mířil jste tam, kam jste zvyklý?
Ne, ne. Měnil jsem stranu. Ćekal jsme do poslední chvíle, kam půjde brankář, a tak jsem to dal na druhou.

To je vidět, že si věříte…
Věřil jsem si už před zápasem. Trenér se mě ptal, jestli bych šel na penaltu a já si na ně věřím. Proto ani nebylo ve hře, že by ji kopal někdo jiný.

A ten gól hlavou?
Já si ani moc neuvědomuju, jak to padlo. Byl tam nějaký vrácený míč hodně vysoko do vzduchu. Byl jsem v náběhu, tak jsem si ho našel.

Pak se dá říct, že už jste měli zápas ve své režii. Souhlasíte?
Po druhém gólu jsme se trochu zatáhli. Nechávali jsme soupeře hrát, což bylo trochu zbytečné. O poločase jsme si řekli, že se musíme vrátit k tomu, co chceme hrát. To se povedlo. Dali jsme další branku a už to dohrávali.

Soupeř navíc dohrával v devíti. Vybral si taky dost smůly, že?
Bylo to pro ně nepříjemné. Museli vystřídat tři zraněné brzy a to je pak těžký.

V brance byl už podruhé za sebou Jaroslav Drobný. Je znát, že chytá takový zkušený gólman?
Musím říct, že je. Je to osobnost. Řídí si nás dobře a na hřišti prostě víte, že za vámi někdo stojí.

Navíc když je vedle Tomáš Sivok, že?
Je to škola a pro mě jen dobře.

Ve středu vás čeká Sparta v poháru. Jak se na to těšíte?
Určitě bych si chtěl zahrát. Minule jsme hráli 2:2 a chceme je potrápit a chtěli bychom postoupit dál. Doufám, že tohle byla dobrá pozvánka. Když se povedou tři zápasy po sobě, zvedne vám to sebevědomí. Jsme teď v pohodě a chceme to prodat.