Tři dny na soustředění na Kypru mají už fotbalisté Dynama za sebou, nedělní večer zakončili výhrou nad Čukarički. O prostředí v Ayia Napa se pro klubový web rozpovídal brankář Zdeněk Křížek, který je jedním ze dvou členů výpravy, kdo už jednou na euroasijském ostrovním státu byl.

Pouze dva členové z aktuálního kádru a realizačního týmu vyrazili před více než deseti lety na soustředění do stejného státu, kde se nyní Dynamo znovu připravuje. Byli jimi nynější trenér David Horejš a brankář Zdeněk Křížek. "Už jsem na to byl upozorněn a vzpomněl jsem si na to. Utíká to opravdu rychle, už je to dlouhá doba, co jsme tu byli poprvé," zavzpomínal zkušený gólman s úsměvem.

První dny na zahraničním soustředění mají fotbalisté Dynama už za sebou, takže se jim naskytl čas, ve kterém mohli poznávat místní prostředí. "Pomalu už jsme se rozkoukali a poznali to tu. Bydlíme v krásném hotelu, můžeme kvalitně trénovat na travnatých hřištích. Máme tady veškerý servis k tomu, abychom se připravili na jarní část sezony," dodal Křížek.

V Ayia Napa mají zatím Budějovičtí štěstí na příznivé počasí. I díky tomu tak mohli okusit zdejší moře. "Mezi tréninky jsme se spoluhráči skočili do vody a vyzkoušeli, jaká je. Moře je velice příjemné a čisté, jako regenerace poslouží velice dobře," pochvaloval si.

Nedílnou součástí soustředění na Kypru je i pestrá strava, která dodává hráčům energii do přípravy. "Jsem velkým fanouškem jídla, ale jsme tu na soustředění, takže se musíme krotit. Vaří nám výborně, nemáme jediný důvod si na cokoliv stěžovat," uvedl na závěr rodák ze Strakonic.