Zvučné jméno se chystá na jih Čech po skončení sezony. Jeden z nejlepších kanonýrů v historii nejvyšší české ligy David Lafata už oznámil konec kariéry a zároveň i prozradil, kam povedou jeho další kroky. Zapojí se do nově vzniklé akademie Dynama, kde bude působit jako dovednostní trenér.

Je to pro vás jakési uzavření kruhu tím, že jste v Dynamu poprvé nakoukl do ligy a nyní se budete vracet v roli trenéra?
Jsem rodákem z jižních Čech, nadále tu bydlím, takže jsem rád za naskytnutou spolupráci. Bude to pro mne nová zkušenost, těším se na ni. S trenéřinou pochopitelně nemám moc zkušeností, takže uvidím, jak mi to půjde.

Udělalo vám radost, že v Českých Budějovicích vznikne fotbalová akademie?
Myslím si, že je to perfektní věc. Dříve tento systém u nás fungoval, ale později se od toho ustoupilo. Společně s Tomášem Maruškou jsme tím prošli a jsme přesvědčeni o tom, že to neslo ovoce. Proto nás těší, že se to znovu obnovilo a chtěli bychom, aby věci, které přinášeli trenéři nám, jsme měli možnost zprostředkovat našim budoucím svěřencům.

Co budete mít za funkci v akademii Dynama?
Moje role bude dovednostní trenér, přičemž na starost bych měl mít především ofenzivní hráče. V kompetenci budu mít i individuální tréninky.

Už jste stihl získat trenérskou licenci?
Mám licenci B, zvážím, jestli si půjdu udělat áčko. Nejprve musím otestovat, jaký trenér ze mne bude. Podle toho se rozhodnu, do ničeho se nehrnu a nikam nechvátám.

Fotbalovou kariéru si prodloužíte zápasy za Olešník?
Rozhodně, uvidím, kolik jich zvládnu. Těším se na to, budu si chodit zahrát pro radost se svými přáteli. Krajský přebor je pro Olešník optimální soutěž.

Dynamo má novou akademii, chce z ní produkovat vlastní hráče (14.5.2018)

Na slavnostní tiskové konferenci v hotelu Clarionu představilo Dynamo mládežnickou akademii. Představitelé klubu uvedli před zaplněným sálem rozpočet, plány i vizi, jakou chce akademii jít. Na konferenci se ukázala i staronová tvář Davida Lafaty, který bude v nově vzniklé akademii působit v roli trenéra.