Po střetu v Jablonci se Dynamo v 15. kole FORTUNA:LIGY opět předvede před svými vlastními fanoušky na Střeleckém ostrově. A to v posledním ligovém zápase podzimní části sezony proti Zbrojovce Brno. Cíl? Zlomit domácí nepřízeň a konečně zvítězit. O tom, jestli se to Českým Budějovicím povede, se přijďte přesvědčit v sobotu v 15:00.

Statistiky


SK Dynamo ČB
www.dynamocb.cz

FC Zbrojovka Brno
www.fczbrno.cz
14. místo (15 bodů)
Postavení v tabulce
5. místo (20 bodů)
14:27
Skóre
23:24
Čmelík (3)
Nejlepší střelci
Řezníček (10)
Čolić (4)
Nejvíce asistencí
Ševčík (5)
Jablonec – Dynamo 3:0
Poslední ligový zápas
Brno – Liberec 3:0
PPPVV
Forma
VRVPP

Zpátky mezi elitou

Zbrojovka Brno patří mezi tradiční české kluby hrající nejvyšší soutěž, v posledních letech ale často paběrkovala. Faktem je, že po sestupu v roce 2017/18 hrála tři sezony ve druhé lize, jednu celou prožila v nejvyšší soutěži a letos kroutí druhou. Vloni se Zbrojovce povedla sezona přímo skvěle, s 69 body jasně ovládla FORTUNA:NÁRODNÍ LIGU a zajistila si postup zpět mezi elitu. Tam si zatím vede po třinácti odehraných zápasech více než dobře. Brnu patří s dvaceti body páté místo.

Klub založený v roce 1913 před startem sezony posiloval. Do Brna se přesunuli Róbert Matejov ze Zlína, Josef Divíšek ze Slovácka, Denis Granečný z Baníku, Vlastimil Hrubý z Jablonce, Nigérijec Alli z rakouského Amstettenu nebo Šimon Falta, kterého Zbrojovce zapůjčila Plzeň. Pryč ze stadionu s názvem ADAX INVEST Aréna se naopak přemístili Ryška, Kamenský, Bariš nebo Floder. A to vesměs do klubů hrajících nižší soutěže.

S Dynamem se Zbrojovka potkala v lize naposledy v dubnu roku 2021. Na Střeleckém ostrově tehdy výsledkem 2:0 vyhráli právě hosté z moravské metropole. V historii se oba kluby potkaly celkem 36krát, desetkrát vyhrály České Budějovice, čtrnáctkrát Brno a dvanáctkrát se body dělily. Brno v posledním ligovém zápase před výjezdem na jih Čech doma porazilo Liberec jednoznačným způsobem 3:0. Trefili se Šural, Ševčík a jednou také nejlepší kanonýr celé ligy Jakub Řezníček.

Poslední vzájemné utkání (F:L 2020/2021, 26. kolo) – 11.4.2021:
SK Dynamo ČB – FC Zbrojovka Brno 0:2 (0:0)
Góly: 56. Texl, 85. Růsek (pen.). ŽK: Čolić (CEB). Rozhodčí: Pechanec – Hock, Novák.
Sestava Dynama: Drobný – Čolić, Králik, Talovierov (61. L. Havel), P. Novák – Čavoš (82. Jánošík), Havelka – Brandner, Alvir (61. Mészáros), Mršić – Diop (69. Vais).
Sestava Brna: Berkovec – Hlavica, Pernica, Bariš, Jan Moravec – Ad. Čermák, Texl (69. Růsek), Štepanovský (87. Gajić), Pachlopník (77. J. Sedlák) – Hladík (77. Přichystal), A. Fousek (46. Fila).

Utkání 15. kola FORTUNA:LIGY mezi Dynamem a Zbrojovkou Brno bude na programu v sobotu v 15:00 na Střeleckém ostrově a vy jej můžete zde sledovat v online reportáži.