Před začátkem druhé poloviny FORTUNA:LIGY uspořádalo Dynamo tiskovou konferenci, které se zúčastnil předseda představenstva JUDr. Vladimír Koubek, sportovní ředitel Tomáš Sivok a hlavní trenér David Horejš. Jaká témata se před sobotním utkáním se Spartou rozebírala?

Jako první se ujal slova majitel klubu Vladimír Koubek, který pozitivně zhodnotil podzimní část a hovořil o změnách v týmu. „I po odchodech Fortuna Basseyho a Maksyma Talovjerova máme mužstvo zkonsolidované. V zimě jsme poctivě trénovali a jsme připravení na jarní fázi sezony," řekl na úvod.

Dva výrazné odchody v zimní přestávce okomentoval sportovní ředitel Tomáš Sivok. „Máme velkou radost, že od nás hráči znovu chodí do velkých klubů. Maksym Talovjerov je výborný stoper a věřím, že se ve Slavii prosadí. U Fortuna bylo prakticky jasné, že u nás nezůstane, protože za podzim nasázel hned devět branek a nakonec se stal součástí největšího přestupu v historii Dynama."

Bývalý reprezentační obránce zároveň prozradil, že ve středu přiletí do Čech nová posila. „Jedná se o mladého ghanského stopera Ishaku Kondeho, který u nás bude hostovat do konce sezony s následnou opcí. Věříme, že se u nás prosadí," dodal. Naposledy působil v nejvyšší estonské soutěži.

Trenér David Horejš pochválil dorostence, kteří se zapojili do zimní přípravy a v dobrém světle se ukázali v přípravných utkáních. „Mají zatím zkušenosti jenom z dorosteneckých soutěží, takže by se potřebovali rozkoukat a posunout v dospělém fotbale. Velmi dobře se jeví také nová posila Maksym Matvejev," popisoval hlavní kouč.

Na pokračování FORTUNA:LIGY se celý tým moc těší. Na začátek je čeká opravdu těžká prověrka. „Mrzí nás, že může přijít jenom tisícovka diváků. Chtěli jsme si užít plného stadionu stejně jako proti Slavii. Víme, že přijede jeden z aspirantů na titul, takže to bude vážně náročný zápas," uvědomuje si Horejš.

I do druhé poloviny sezony zůstávají cíle stejné jako před jejím začátkem. „V létě jsme říkali, že bychom chtěli skončit do desátého místo a rádi bychom tak navázali na úspěšnou podzimní část. I nadále budeme usilovat o postup B-týmu do třetí ligy," uzavřel Vladimír Koubek.

Kádr na začátku jarní fáze sezony

Brankáři: Vojtěch Vorel, Dávid Šípoš, Daniel Kerl.
Obránci: Lukáš Havel, Benjamin Čolić, Martin Králik, Pavel Novák, Maksim Matvejev, Lukáš Skovajsa, Martin Sladký, Ondřej Čoudek, Jan Brabec.
Záložníci:: Nicolas Penner, Patrik Čavoš, Patrik Hellebrand, Matěj Valenta, Jonáš Vais, Jakub Hora, Matej Mršić, Emmanuel Tolno, David Krch.
Útočníci: Patrik Brandner, Mick Van Buren, Ondřej Mihálik, Michal Škoda, Daniel Hais.

Změny v kádru:
Přišli: Maksim Matvejev (Lokomotiv Moskva), Ondřej Čoudek, David Krch a Daniel Hais (z dorostu)
Odešli: Fortune Bassey (Ferencvárosi), Maksym Talovjerov (Slavia Praha), Petr Javorek (B-tým), Martin Janáček (host. Táborsko), Dominik Mašek a Christian Veliký (oba host. Písek)