Stejně jako A-týmu Dynama zahájila také juniorka budějovického týmu přípravu na jarní část sezony v ČFL. Tým hrající pod hlavičkou Strakonic je sice v tabulce třetí ligy na beznadějném poslední místě, přesto chce ligový ročník dohrát se ctí. Během zimní pauzy došlo ke změně v realizačním týmu. V závěru podzimu vedl juniorku Martin Vozábal, na jaře bude hlavním koučem Rudolf Otepka, jehož asistentem bude Jiří Lerch.
Rudolf Otepka

Fotbalisté juniorského týmu Dynama mají za sebou podobně jako A-tým více než čtrnáct dnů přípravy na jarní část sezony. "Přípravu jsme začali stejně jako A-tým v pondělí 6. ledna. Sešli jsme se dopoledne a hned jsme se zapojili do tréninkového procesu," říká nový trenér juniorského týmu Rudolf Otepka.

Ten má k dispozici široký kádr a tým tak může absolvovat plnohodnotné tréninkové jednotky. "Během zimy samozřejmě k určitým změnám v kádru došlo, v současné chvíli máme osmnáct hráčů. Smlouva o hostování skončila Vaňkovi v Jindřichově Hradci a na testech tady máme dva hráče. Jeden prošel například Příbramí a druhý je Bosňan. U toho zahraničního hráče to ale vypadá, že u nás nezůstane. Přeci jen zahraniční hráč by měl být výrazně lepší než náš hráč, a to v tomto případě asi nebude," vypočítává Otepka.

Do přípravy se tento týden zapojili také hráči, kteří byli na testech v jiných týmech. "Z testů ve Vlašimi se vrátili Petráň a Němec. Během zimy byla rozjeta nová koncepce a mimo jiné byla Smlouva byla ukončena s Michalem Rakovanem. Nás tohle samozřejmě hodně mrzí, ale my tohle neovlivníme. On má o fotbale asi nějakou jinou představu a nakonec tak v Dynamu nebude," krčí rameny Rudolf Otepka.

Juniorka Dynama má za sebou již dva přípravné zápasy. V ryze modelovém zápase s dorosteneckým týmem U19 prohrála 3:4 a nyní o víkendu nestačila ani na juniorku Jihlavy (0:5). Další zápasy by měla odehrát převážně v domácím prostředí. "Nyní ve čtvrtek v 11 hodin hrajeme doma s Příbramí U21, pak nás čeká také duel s Táborskem. V dalších zápasech pak budeme hrát s vyloženě regionálními soupeři. Hrát budeme s Roudným, Třeboní, Českým Krumlove a Jindřichovým Hradec. Jeden zápas také odehrajeme v Horních Měcholupech," říká trenér týmu.

V jarní části sezony budou dres strakonické farmy oblékat především mladí fotbalisté. "Kostra týmu by měla být celé jaro tvořena z hráčů našeho juniorského týmu. Ten se samozřejmě bude doplňovat o hráče z A-týmu, ale určitě tam nebudou hrát pravidelně fotbalisté starší pětadvaceti let. Pokud nebudou dostatečně vytěžováni, tak z áčka dostanou prostor například  Funda, Kadula, Hála nebo Wermke, případně někdo další. Ale nebudeme to hrát tak, jako jsme to hráli na podzim, kdy byl v každém zápase tým úplně jiný a navíc v něm byla řada starších hráčů," uzavírá Rudolf Otepka.