Dlouhé čekání na první mistrovský zápas na Střeleckém ostrově skončilo ve středu, kdy Dynamo hrálo osmifinále MOL Cupu, v neděli se vrátí na jih Čech také FORTUNA:LIGA. Po Slovácku vyzvou České Budějovice v 18. kole české nejvyšší soutěže od 15:00 Slovan Liberec.

Statistiky


SK Dynamo ČB
www.dynamocb.cz

FC Slovan Liberec
www.fcslovanliberec.cz
13. místo (18 bodů)
Postavení v tabulce
9. místo (22 bodů)
17:31
Skóre
22:22
Čmelík, Havel (3)
Nejlepší střelci
Valenta, Frýdek a dalších 9 (1)
Čolić (4)
Nejvíce asistencí
Červ (3)
Slovácko – Dynamo 1:0
Poslední ligový zápas
Liberec – Pardubice 1:1
PPVPP
Forma
VPVPR

Zpátky mezi elitou

Tradiční zástupce české nejvyšší soutěže ze severu Čech. Takhle se doslova může mluvit o Slovanu Liberec. Od svého založení v roce 1958 až do roku 1993, kdy se rozdělilo Československo, nikdy v nejvyšší soutěži nehrál, v historii samostatné české ligy ale ani v jedné sezoně mezi elitou nechyběl. Co se týče mistrovských titulů, Liberec je šestým nejúspěšnějším týmem našich fotbalových dějin. Na kontě má celkem tři z let 2002, 2006 a 2012.

Po sedmnácti zápasech letošního ročníku FORTUNA:LIGY zatím Slovanu patří deváté místo. Šestkrát zvítězil, sedmkrát prohrál a čtyřikrát remizoval, naposledy po restartu 1:1 s Pardubicemi. Stadion U Nisy přihlížel dělbě bodů mimo jiné i ve 4. kole Dynamem. Za Severočechy se prosadil ve 22. minutě Mick van Buren, Lukáš Havel v 90. minutě na druhé straně zařídil remízu. První střelec utkání už se na Střeleckém ostrově v libereckém dresu neprosadí. Společně s Burenem v zimě opustili tým také Talovjerov, Matoušek, Stejskal, Mara a Tiehi. Opačným směrem se přesunuli Lehoczki, Bačkovský a Olatunji.

Poslední vzájemné utkání (F:L, 4. kolo) – 21.8.2022:
FC Slovan Liberec – SK Dynamo ČB 1:1 (1:0)
Góly: 22. Van Buren - 90. Havel. ŽK: Mara - Sladký, Hora. Rozhodčí: Orel - Arnošt, Kotalík.
Sestava Dynama: Šípoš – Čolić (69. Matoušek), Havel, Králik (C), Broukal, Sladký – Čmelík (90. Čavoš), Grič (46. Švec), Hora, Potočný (46. Hellebrand) – Škoda (68. Hais).
Sestava Liberce: Vliegen – Gebre Selassie (C), Talovierov (84. Purzitidis), Plechatý – Mikula, Doumbia (75. Mara), Frýdek, Červ (74. Rondić), Preisler – Van Buren (84. Rabušic), Kozák (57. Matoušek).

Utkání 18. kola FORTUNA:LIGY mezi Dynamem a Slovanem Liberec bude na programu v neděli v 15:00 na Střeleckém ostrově a vy jej můžete zde sledovat v online reportáži.

Vstupenky na první domácí ligové utkání Dynama v jarní části sezony si stále můžete kupovat na tomto odkazu.