Po závěrečném hvizdu trenér Dynama Marek Nikl jen marně hledal slova, kterými by vyjádřil výkon a výsledek v zápase s Teplicemi. Porážka 0:3 mrzí všechny, důležité ale je rychle se z ní oklepat. "Výkon nebyl dobrý, musíme ale to zklamání nějak odbourat," říkal trenér na tiskové konferenci.

Trenére, jak hodnotíte utkání?
Asi ani nevím, co hodnotit, ten výkon nebyl vůbec dobrý. Nebylo tam nic z toho, co jsme chtěli hrát. Bylo tam plno chyb, z některých padly i góly. Od začátku do konce to nebylo vůbec dobré. Musíme to zklamání nějak odbourat a připravit se na další zápasy. Protože pokud bychom takhle pokračovali, tak nevyhrajeme asi žádný zápas.

Byla hodně znát neúčast kapitána Martina Králika?
Vypadá to, že ano. Od začátku byla vidět v rozehrávce nejistota. Ani přechod dopředu nebyl dobrý. Chtěli jsme to nějak změnit, tak jsme vystřídali. Zlepšení tam ale nebylo.

Dynamo má po Pardubicích druhou nejhorší ofenzivu.
Dneska tam nebylo vůbec nic, jedna střela v první půli, dvě asi v druhé, ale nebylo tam nic. Nebyla tam ochota dorvat balon do sítě.

Rozhodl zápas druhý gól hned ze začátku druhé půle?
Jestli rozhodl, to nevím. Udělali jsme chybu a dostali gól. Šli jsme do druhého poločasu s nějakým plánem a hned ze začátku se nám to zkazilo. Dnes jsme ale asi opravdu nemohli pomýšlet ani na jeden bod.

Musíte to ale hodit za hlavu a jít dál.
Přesně tak, není to tak, že bychom po tomhle zápase padali z ligy. Máme to nějak rozehrané, po dnešním zápase jsme mohli být více v klidu, nezvládli jsme to a musíme se teď připravit na další zápasy. Kvalitu furt nějakou máme, ukázali jsme to v nějakých zápasech. Od úterka ale zas musíme makat, hlavy máme teď hodně dole.

Šanci dostal opět Bastl a poprvé také mladík Vojtěch Hora.
Jsou to zajímaví kluci, sledujeme zápasy béčka i devatenáctky, chodíme se na ně dívat. Je to naše budoucnost.