Hodně rozdílné vzpomínky budou mít na minulý víkend trenéři dorosteneckých a žákovských týmů. Zatímco všechny tři dorostenecké týmy dokázaly o víkendu vyhrát, celky starších žáků v soubojích se Spartou Praha za svými soupeři hodně zaostávaly. Mladší žáci pak hráli s Tempo Praha a oba zápasy vyhráli velkým rozdílem.

Zápas staršího dorostu U19 proti Baníku Ostrava v prvním poločase branku nepřinesl. Po změně stran se stejně jako před týdnem v Olomouci do střelecké listiny z pokutového kopu zapsal Martin Škoda. Na jeho gól sice hosté zareagovali, čtyři minuty před koncem normální hrací doby ale vrátil vedení zpět na stranu Dynama Jan Chylík a Jihočeši tak dokázali vyhrát podruhé v řadě. I díky tomu se starší dorost v ligové tabulce posunul již na osmou příčku.

Mladší dorost kategorie U17 doma jasně přehrál Mladou Boleslav a po vysoké výhře 4:0 se v tabulce posunul na sedmou příčku tabulky. "V důležitém utkání jsme podali velmi dobrý výkon. Ten byl podepřený i výkonem mladého brankaře Janáčka," pochvaloval si trenér Jiří Vlček. Ještě lépe jsou na tom aktuálně hráči dorostu U16. Ti se totiž díky výhře nad Mladou Boleslaví 2:1 posunuli dokonce na první místo ligové tabulky! "Proti Boleslavi ale kluky pod dojmem vítězství a prvního místa v tabulce svazovala nervozita. Utkání plné nepřesností z obou stran rozhodl tři minuty před koncem z trestného kopu za sražení nebojácného Vogla Martin Šplíchal," řekl k utkání trenér Rudolf Otepka.

Zatímco trenéři dorostů mohli být spokojeni, trenéři žáků mnoho důvodů k radosti neměli. Starší žáci U15 prohráli zápas na Spartě 0:9 a jejich mladší kolegové dostali ještě o jeden gól více a prohráli 0:10. "Bohužel, je to pořád stejná písnička. První poločas jsme hráli zodpovědně, poctivě a obětavě. Druhý poločas byla ostuda, která nemá s žákovskou ligou nic společného," řekl k zápasu U15 trenér žáků Radim Pouzar. Podobně zápas kategorie U14 viděl i trenér Luboš Pecka: "Kvalita byla na straně Sparty, prakticky celý zápas jsme se jen bránili. Naši kluci se snažili, ale na dobře hrajícího soupeře vůbec nestačili."

Žákovské týmy si chuť spravily alespoň v kategoriích U13 a U12. Tyto týmy hrály doma s Tempo Praha a vyhrály vysoko 12:2 a 22:4. "Naše vítězství nad Tempo Praha byla zasloužená. Dokázali jsme se prosadit jak herně, tak individuálně," shodli se trenéři týmů Pavel Pulec a Jan Dvořák.

U19 - Celostátní liga st. dorostu
Dynamo U19 - Baník Ostrava U19 2:1 (0:0)
Branky:
Škoda z pen., Chylík
Sestava: Rotbauer - Vávra, Hric, Žurek, Kadlec (90. Tesař), Blažek, Kořínek (56. Mácha), Řehoř, Markytán (69. Chylík), Škoda, Tomek.

U17 - Česká liga ml. dorostu
Dynamo U17 - Ml. Boleslav U17 4:0 (2:0)
Branky:
Smetana, Lindák, Rauscher, Kalousek.
Sestava: Janáček - Dolejšek, Suda, Kočí, Zachař - Rauscher - Hofman (55. Strapek), Collin, Lindák, Kalousek - Smetana.

U16 - Česká liga ml. dorostu
Dynamo U16 - Ml. Boleslav U16 2:1 (1:1)
Branky:
Cepán z pen., Šplíchal
Sestava: Michal - Vochozka, Cepák, Grigera, Ardamica - Malecha (74. Vogl), Pařízek - Kadlec (76. Božovský), Šplíchal, Jiran (50. Jiran) - Míka (56. Švejda).

U15 - Česká liga st. žáků
Sparta Praha U15 - Dynamo U15 9:0 (1:0)
Sestava:
Kerl - Plandor, Trnka, Jansa, Sedlák - Carda, Polanský (36. Markes), Červený (55. Schönbauer) - Ryneš, Radychovskyj, Mašek (36.Vítovec).

U14 - Česká liga st. žáků
Sparta Praha U14 - Dynamo U14 10:0 (6:0)
Sestava:
Hájek - Pazourek, Schönbauer (Řepa), Markes, Waník, Česák, Perina, Polanský, Mašek, Vítovec, Rešl.

U13 - Česká liga ml. žáků
Dynamo U13 - Tempo Praha U13 12:2 (6:1)
Branky:
Rezek 2, Bastl 2, Trmal 2, Brabec, Alexa, Kolář, Koutník, Němeček, Klimeš.
Sestava: Tým A: Lerch - Bednář, Budín, Němeček - Klimeš, Alexa, Rezek - Kolář. Tým B: Růžička - Koutník, Brabec, Horejš - Krch, Špaček, Jaroš - Trmal. Do utkání dále nastoupili: Trča, Bartizal, Vančura, Bastl.