Talentovaný fotbalový obránce Mikuláš Jáša se chystá na tréninkový kemp do Sportingu Lisabon. Urostlý defenzivní hráč Dynama České Budějovice a juniorských reprezentačních výběrů pozná v příštím týdnu na vlastní kůži, jak to chodí v jedné z nejproslulejších fotbalových akademií v Evropě.
Mikuláš Jáša

„Pozvali mě na tréninkový kemp, letím už v pondělí, vše zprostředkovala v Lisabonu agentura SPORT INVEST International, která mě zastupuje. Do Portugalska se už moc těším,“ prohlásil šestnáctiletý mladík, který sice patří do základní sestavy týmu Jihočechů U17, ovšem letos už debutoval v kategorii U19, tedy s hráči tři roky staršími.

V mládežnických reprezentacích Jáša stačil nasbírat dvanáct startů, ve kterých vstřelil jeden gól. Reprezentační trefu si z pozice stopera připsal v turnajovém utkání v irském Dublinu, ve kterém Česko U16 porazilo Rakousko.

Mikuláš bere svoji stáž v Portugalsku velmi vážně. „Vím, že ve Sportingu odehrál pár zápasů Pavel Horváth, už jsem se začal učit i portugalsky," svěřil se student českobudějovického Gymnázia Česká.