Po hodně dlouhé době nastoupil v základní jedenáctce Dynama. Krajní obránce Michal Řezáč naskočil po zhruba tříměsíčním svalovém zranění, ale ani on nepomohl svému týmu k výhře nad Třincem. Na pozici levého beka však odehrál slušný zápas.

Co proti Třinci chybělo k zisku tří bodů?
Těžko říct, Třinec je silný soupeř. Moc šancí za celý zápas nebylo, územní převahu jsme měli, ale k ničemu pořádnému to nevedlo. Zřejmě zasloužená remíza.

Už je to dlouhá doba, co jste nastoupil od prvních minut.
Před třemi měsíci jsem se zranil a proti Třinci to bylo od té doby poprvé, co jsem hrál celé utkání. Bylo to náročné a je škoda, že jsme sezonu nezakončili v domácím prostředí výhrou. Měli jsme určitě na víc, tým máme kvalitní, ale poslední dobou se nám výsledkově nedařilo.

Fyzicky jste utkání zvládl?
Nejlépe jsem se necítil, dříve to bylo lepší, ale je to dané tím, že jsem dlouho nehrál. Věřím, že to doženu.

Nedělalo vám problém, že jste nastoupil na levém kraji obrany, kde jste musel hrát přes nohu?
Nevidím v tom problém. Jsem rád, že jsem mohl naskočit po tak dlouhé době a neřešil jsem, jestli bych hrál raději jinde.

Kádr v aktuálních dnech tvoří především mladí hráči a odchovanci klubu. Cítíte podporu ze strany vedení a trenérů?
Rozhodně, je to pro nás dobré. Klub má svou vizi, ve které prezentuje, že chce dávat šanci mladým. Je jen na nás, abychom se ukázali v tom správném světle.

Z celkového pohledu nemůžete být s jarní částí spokojeni, že?
Měli jsme po povedeném podzimu mnohem vyšší ambice. První zápasy na jaře se nám výsledkově vůbec nepodařily a pak už se nám nedařilo zvednout.

Chtěli jsme se loučit s fanoušky vítězstvím, mrzí Křížka (20.5.2018)

Poprvé od začátku listopadu udržela českobudějovická obrana čisté konto. Po patnácti kolech defenziva Dynama v čele s brankářem Zdeňkem Křížkem vynulovala Třinec, avšak strakonický rodák úplně spokojený nebyl. "Remíza odpovídá průběhu zápasu. Ale chtěli jsme se loučit s diváky vítězstvím," rozpačitě hodnotil Křížek závěrečný domácí duel probíhající sezony.