Fotbalisté Českých Budějovic hlásí v průběhu zimní přípravy staronovou posilu. Tou je dvaatřicetiletý univerzál Michal Klesa, který už na jihu Čech působil v letech 2011 - 2015. Zkušený fotbalista se s týmem připravuje už od začátku zimní přípravy, v úterý s ním klub podepsal smlouvu do června roku 2017.

Rodák z Prahy se po podzimu stráveném v divizním Českém Brodu vrací na jih Čech, kde odkopal čtyři sezony. Nedoléčený nastoupil do zimní přípravy a po třech týdnem s klubem podepsal smlouvu do června 2017. "Jsem rád, že jsme dohodli. Slouží mi zdraví, už dva týdny naplno trénuji a hraji zápasy. Noha drží, což je pro mě v tuto chvíli to nejdůležitější," hlásí zkušený univerzál.

Michal Klesa v přípravě

Příchod Klesy vítá i trenér mužstva David Horejš. "Jsme samozřejmě moc rádi, že Michal smlouvu v Dynamu podepsal. Je to zkušený prvoligový fotbalista, který nám herně jednoznačně pomůže," chválí si trenér Jihočechů. "Na začátku přípravy měl lehké zdravotní problémy, a proto jsme se dohodli, že odehraje zápasy s Duklou a Sokolovem. V nich ukázal, že pro nás bude přínosem," doplnil Horejš.

Michal Klesa už se na staronové angažmá moc těší a věří, že bude pro tým přínosem. "Kdybych si nevěřil, tak bych o tomhle angažmá už ani neuvažoval. Nechtěl bych být někde jen do počtu," říká odhodlaně s tím, že si je vědom své nové role v mužstvu. "Je tu mladý a šikovný mančaft, k tomu pár starších kluků se zkušenostmi a my bychom měli mladým pomáhat. I já si jako mladý vzal plno věcí od zkušených hráčů v Příbrami, jako byli třeba Ruda Otepka nebo Marcel Mácha," vzpomíná Klesa na své začátky v Příbrami.

V úvodních dvou přípravných duelech, které Michal Klesa odehrál, se představil na pozici pravého beka, kam s ním pravděpodobně trenéři počítají i pro soutěžní zápasy. "Úplně konkrétně jsme se ještě nebavili, ale už i podle dvou zápasů to vypadá, že bych měl hrát v obraně. Ale samozřejmě můžu naskočit i na kraji zálohy, kde jsem toho v kariéře odehrál nejvíc," dodává Klesa.

Příprava Jihočechů pokračuje v sobotu, kdy se černobílí postaví Viktorii Žižkov.

Juniorka se pod trenérem Švantnerem chystá na jaro (25.1.2016)

Během zimní pauzy se stal trenérem juniorského týmu Dynama České Budějovice Pavol Švantner. Jeho hlavním cílem bude stabilizovat kádr, což by mu měla pomoci i spolupráce s divizním Roudným. "Domluvili jsme se na tom, že pondělí a úterý budeme společně trénovat s hráči Roudného," řekl Švantner na začátku přípravy.