Dynamo jelo v 11. kole FORTUNA:LIGY na hřiště Jablonce. Cílem bylo předvést dobrý výkon a pokusit se českého zástupce ve fotbalové Evropě obrat o body. A to se Jihočechům podařilo. Nebýt vyrovnání ve druhé půli, České Budějovice si domů odvezly všechny tři body. K těm nasměroval Dynamo v první půli Matej Mršić a po něm Ondřej Mihálik. Pro druhého jmenovaného měl zápas na severu speciální příchuť, neboť právě v Jablonci strávil velkou část své profesionální fotbalové kariéry.

Jak speciální to pro Vás dnes bylo? Asi to nebyl úplně běžný zápas.
Běžný zápas to určitě nebyl. Na návrat, pro mě sem domů, jsem se těšil. K Jablonci mám stále velký respekt, pořád ho beru jako svůj domov. Měl jsem velkou motivaci uspět tady.

Kolik lidí z rodiny se na Vás dnes přišlo podívat?
Měl jsem tady dva. (smích) Nikdo jiný se sem bohužel nedostal. Táta byl spokojený, přišla pochvala za gól, ale na druhou stranu i pokárání za velkou šanci. Šel jsem do toho zbytečně hlavou, kdybych do toho šel nártem, asi by to bylo jistější. Za to jsem dostal zdvižené oči. (smích) Ale za gól pochvalu.

Vypsal jste na zápas nějaké speciální prémie?
Zatím ne, ale nevyhráli jsme, takže si myslím, že nevypíšu nic. Kdybychom vyhráli, tak do kabiny možná něco přinesu. Možná půlku, když jsme udělali bod. Třeba udělám pro půl týmu chlebíčky. (smích)

Za Jablonec chytal mladý gólman a byl to jeho první ligový zápas. Věřili jste si tím pádem na Jablonec víc?
Určitě to pro něj nebylo jednoduché. Bylo to jeho první start a my šli do zápasu s tím, že chceme být střelecky aktivní. Dařilo se nám to spíš první poločas. V tom druhém jsme se stahovali více do defenzivy, Jablonec nám zmáčknul. My měli takřka celý zápas šance jen po brejkových situacích, Jablonec po standartních situacích, centrech z lajny. Chtěli jsme na něj střílet ze střední vzdálenosti a dali jsme dva krásné góly.

Postaral jste se o druhou branku Dynama. Věřil jste, že Váš pokus zapadne do sítě?
Do zápasu jsme šli s tím, že chceme být střelecky hodně aktivní. Vyplynulo to ze situace, Jarda Zelený mi to sklepl na prostředek hřiště a moje jediná myšlenka byla, že vystřelím. Už jak to letělo, tak jsem si myslel, že to nechytne.

Bavil jste se po zápase s brankářem Vajnerem?
Jo, říkal mi, že to byl nechytatelný gól.

Po brance jste se neradoval. Měl jste v hlavě okamžitě, že hrajete proti svým bývalým spoluhráčům?
Jo, věděl jsem, že když náhodou skóruju, tak se radovat nebudu. Jak říkám, respekt k Jablonci mám pořád. I k fanouškům i k lidem v klubu. Věděl jsem, že žádná přehnaná radost nebude. Samozřejmě jsem šťastný byl, ale myšlenky jsem měl smíšené. Nechtěl jsem vyvádět.

Jablonec hrál v Evropské konferenční lize proti Alkmaaru. Využívali Jablonečtí Vaše znalosti o klubu, kde jste dříve také působil?
Ne, před zápasem v Alkmaaru mě nikdo z kluků z Jablonce nekontaktoval. Myslím si, že kluci a trenéři si to tady vyhodnotili sami. Žádnou radu nepotřebovali. Oslovil mě vlastně jen Alkmaar s rozhovorem ohledně zápasu, jinak jsem žádné informace neposkytoval. Už se ale těším na domácí zápas, určitě se přijedu podívat.

V Dynamu jste na hostování z Plzně. Máte zpětnou vazbu na své výkony i z Viktorie?
Mluvil jsem několikrát s trenéry, v Plzni jsem hrát nemohl, ale i tam jsem s nimi byl v kontaktu. Mám hostování na rok s tím, že si může Plzeň případně hostování ukončit a stáhnout si mě v zimě zpátky. Ale žádné oficiální rozhodnutí o tom, jestli se vrátím, nebo tu budu rok, není.