Záložník Matěj Valenta opouští Dynamo a po téměř tříleté přestávce se znovu stává hráčem SK Slavia Praha. Vicemistr z Edenu využil práva na zpětný odkup. V sobotu podepsal Valenta v mateřském klubu čtyřletou smlouvu.

Dvaadvacetiletý Valenta je slávistickým odchovancem. V lednu 2019 odešel na rok a půl trvající hostování v druholigovém Ústí nad Labem. V létě 2020 přestoupil do Dynama. V jarní části se natrvalo usadil v základní sestavě, zaznamenal výrazný progres a po několikaleté odmlce si vysloužil pozvánku do mládežnické reprezentace U21. Odehrál mimořádný půlrok a podle červenobílých dozrál čas jeho návratu.

Jak Valenta potvrdil, na působení v Dynamu bude vždy rád vzpomínat. „V první řadě bych chtěl Dynamu poděkovat za krásné dva roky, které jsem tam měl čest strávit. Za tu dobu jsem si město velice oblíbil a poznal nespočet milých lidí, na které budu vzpomínat až do konce života. Ať už to byli spoluhráči, trenéři, další členové realizačního týmu či všichni ostatní zaměstnanci klubu, kteří na denní bázi zajištovali jeho hladký chod. V Budějicích jsem si našel několik kamarádů, díky kterým budu na své působení na jihu Čech vzpomínat jen v tom nejlepším. Všem bych tímto rád poděkoval za to, jakým způsobem mě vzali mezi sebe,“ vzkázal Matěj Valenta.

„Přestože si nyní plním sen a vracím se do klubu mého srdce, uvědomuji si, jak důležitou roli v tomto kroku Dynamo hrálo a budu mu za to navždy vděčný. Klubu bych tak chtěl do budoucna popřát mnoho úspěchů při zápasech, které budu i nadále jako fanoušek samozřejmě sledovat. Do Budějc se budu vždy s radostí vracet!“ uvedl Valenta.

V černobílém dresu sehrál v nejvyšší soutěži 40 zápasů a vsítil dva góly. Dynamo mu přeje v další kariéře mnoho úspěchů.