Neuplynul ani první týden přípravy na jarní část sezony a fanoušci Dynama se pomalu začínají dozvídat, kteří fotbalisté budou možná v jarní části sezony oblékat dres Dynama. Objevují se jména jako Jiří Adamec, David Lafata nebo Petr Faldyna. Vedle plánovaných příchodů byl na pořadu dne také jeden odchod. O kapitána týmu Martina Vozábala mělo eminentní zájem Kladno a bylo i ochotno splnit klauzuli o výši přestupové částky, která je zahrnuta i ve Vozábalově smlouvě. Od čtvrtečního večera je ale jasné, že ikona jihočeského fotbalu Dynamo neopustí - Martin Vozábal totiž nabídku Kladna odmítl. "Nabídli mi velice lukrativní smlouvu. Podle manažera to byla výjimečná nabídka i v porovnání s první ligou. Mé rozhodnutí bylo ale jasné - pokud druhá liga, tak jedině za Dynamo," řekl bezprostředně po odmítnutí Martin Vozábal.
Kapitán Dynama měl v posledních dnech jistě plnou hlavu starostí a rozmýšlení, podle zákulisních informací byla nabízená smlouva od Kladna skutečně výjimečná a měsíční výdělek kapitána týmu měl být několikanásobně větší než má nyní. "Za rozhodnutím si ale stojím. Prostě jsem se rozhodl dohromady s rodinou. Je ale pravda, že si hodně mých blízkých myslí, že jsem blázen. Osobně ale věřím, že jsem udělal dobře," pokračoval Vozábal. Vůdce týmu ale spekulace o svém přestupu neuzavírá. Již před časem se nechal slyšet, že je vztahem fanoušků ke své osobě unaven a že by se odchodu rozhodně nebránil. "Přestupová klauzule v mé současné smlouvě samozřejmě dále platí a není vyloučeno, že bude za měsíc vše jinak," dodal na závěr Martin Vozábal.

Dynamo má zájem o služby Jiřího Adamce a Petra Faldyny

Od středečního dopoledne se s týmem připravuje také nový útočník Jiří Adamec, který by měl být součástí výměny Jana Grubera do Příbrami. Situace ohledně jeho angažmá v Dynamu se ale zkomplikovala. Finanční krizí zmítané Drnovice, ve kterých Adamec na podzim z Příbrami hostoval, trvají na jeho návratu. "Prezident Drnovic Gottwald trvá na jeho okamžitém návratu do týmu a jeho příchod do Dynama se tak zdá být dosti nereálný," řekl František Cipro. O osudu třiadvacetiletého útočníka, který má na svém kontě 66 startů v první lize, se rozhodne v nejbližších dnech.

Další velmi výraznou posilou Dynama by mohl být v současné době nejlepší střelec druhé ligy devětadvacetiletý Petr Faldyna. V letošní sezoně nastřílel již třináct branek a o jeho služby se začalo zajímat hned několik prvoligových týmů. "O Faldynu máme skutečně zájem, měl dokonce nastoupit už do zimní přípravy," poznamenal František Cipro. Skutečnost, že je o Faldynu velký zájem, ale brzdí další vyjednávání. Kunovice z pochopitelných důvodů čekají na nejzajímavější nabídku a rozhodnutí o případném angažmá se tak dále oddaluje. "Je pravda, že jsme zatím společnou řeč s Kunovicemi nenašli," podotkl dále Cipro.

Zájem o Davida Lafatu trvá, jeho příchod je ale nereálný

Funkcionáři Dynama se také začali informovat na možný příchod bývalého elitního střelce Davida Lafatu, který se na podzim nedokázal prosadit do týmu Škody Xanthi. Na konci roku David Lafata projevil zájem vrátit se zpět do Dynama a vedení klubu tak začalo s řeckým týmem vyjednávat. "Hned po Novém roce jsme začali jednat o půlročním hostování v našem klubu. Jsem přesvědčen, že by David pomohl nám v boji o postup zpátky do ligy, stejně tak by ale pomohl i sám sobě, protože tady by hrál a měl by možnost se patřičně rozehrát," řekl pro Českobudějovické listy František Cipro. O hostování nechce ale řecká strana ani slyšet a připadá tak v úvahu pouze přestup. Podle hráčova manažera Ondřeje Chovance je Lafata k mání za šest miliónu korun. Ty ale vedení Dynama uvolnit nechce. "A to z principu. Za prvé, v takových částkách se my nepohybujeme. A za druhé, přece nelze přijmout, aby klub za hráče, jehož vychoval, do něhož investoval a za něhož od Xanthi nedostal ani korunu, teď témuž klubu platil takovou částku," řekl dále Cipro. David Lafata se přesto nakonec v české lize možná objeví, o jeho služby má totiž zájem Marila Příbram a ta by mohla na požadavky řeckého týmu přistoupit...