Trenér Kmoch jej v přípravě chválil, ale nakonec mu v první lize v A-mužstvu příležitost nedal. Martin Leština, dlouholetý českobudějovický obránce, byl přeřazen do B-týmu, kde bojoval o třetiligové body. Po pěti kolech ale došlo ke změně na trenérském křesle Dynama. Kmocha vystřídal jihočeský zachránce Pavel Tobiáš a zkušeného Leštinu, kterému dal před lety v nejvyšší soutěži poprvé šanci, povolal zpět mezi elitu klubu.

Trenér Tobiáš vám dal opět prvoligovou příslušnost. Jaký je to pocit?
“Jsem moc rád, že jsem zpátky. Nesmím se ale nechat ukolébat tím, že mě kouč Tobiáš povolal zpět. Musím se snažit ze všech sil, aby to vydržel a já jsem mu vloženou důvěru splatil dobrými výkony.”

Jak váš návrat do “áčka” probíhal?
“Vůbec jsem to po odchodu pana Kmocha netušil. Když jsem se dozvěděl, že se vrací trenér Tobiáš, doufal jsem, že bych mohl třeba dostat šanci. Opravdu se to stalo a já jsem samozřejmě spokojený.”

Hned v prvním utkání po vašem návratu ve Zlíně jste se objevil v základní sestavě...
“Za to jsem byl rád. Co se týče obrany, žádný gól jsem nedostali, takže mohu být spokojený. Mohlo by to být lepší, ale získali jsme bod a to také není špatné.”

Trenér Tobiáš vám naordinoval osobní obranu na vysoké hráče soupeře. Jak jste to zvládal?
“Nakonec to nebylo nic hrozného. Soupeř příliš standardních situací neměl, takže ani tolik práce nebylo.”

Přesto máte v tabulce po pěti utkáních pouhé dva body. Takový vstup do ligy asi nepamatujete, viďte?
“To máte pravdu, asi ne. Nedělal bych z toho ale velkou tragédii. Není ještě odehráno tolik zápasu, aby s tím nešlo něco dělat. Když se teď vyhraje doma, tak máme zase mužstva před sebou na dohled a bude se nám lépe dýchat. Jedno souvisí s druhým. Když se nám povede nastartovat, víc si dovolíme, budeme odvážnější a to by mohlo přinést úspěch.”

Ještě před dalším ligovým duelem s Mladou Boleslaví, který je na programu příští týden, vás čeká středeční pohár ve Velkém Meziříčí. Budete brát tenhle duel jako přípravu na ligu nebo jako plnohodnotný zápas?
“Určitě chceme vyhrát a postoupit. Trenér naznačoval, že by základní sestava měla být stejná jako ve Zlíně, takže žádné úlevy čekat nemůžeme a ani nechceme. Každý bude makat na sto procent, aby se trenérovi ukázal v nejlepším světle.”

U vás to asi platí dvojnásob, že? Jakožto hráč s “béčka” musíte neustále dokazovat svou příslušnost v A-týmu...
“Dá se to tak říct. Nezbývá mi nic jiného než makat, makat a zase makat. Hlavně při tréninku musím ukázat, že chci dělat všechno na víc než sto procent. Zápas je pak odměnou, kde to je samozřejmé.”

O víkendové pauze čeká Dynamo přátelský duel s českou reprezentací. To bude svátek, že?
“Rozhodně! To se jen tak nepoštěstí hrát proti národnímu týmu. Bude to pro všechny hráče z našeho týmu velký svátek.”

V nominaci je i gólman Jaroslav Drobný, s kterým jste před lety v Dynamu začínal. Už jste se stihli “vyšpičkovat”?
“To ještě ne. Vím o tom, že tam bude a těším se na něj, ale žádné hecování asi neproběhne.”