Fotbalisté Dynama těžké utkání v Ústí nad Labem zvládli a domů na jih Čech se vrátili se třemi body za vítězství 2:1. Velkou měrou se pod výhru podepsal střídající Martin Hála, který po svém příchodu na hřiště srovnal na 1:1. "Byl to typický zápas o šest bodů a je nesmírně důležité, že jsme to zvládli a že jsme vyhráli," řekl o zápase mladý obránce.
Martin Hála

Martine, do zápasu jste nastupoval do druhého poločasu. S jakými pokyny jste šel do hry?
Trenéři mi dali za úkol, abych se snažil hru nějak oživit a abych se co nejvíce tlačil do útoku. Neměli jsme co ztratit, tak bylo potřeba posílat co nejvíce centrů do vápna a tlačit se do útoku.

Zápas měl podobný průběh. V prvním poločase se Dynamu nedařilo a zvrat přišel po přestávce..
Vůbec nevím, na co vždycky v tom prvním poločase čekáme. Ty naše výkony v prvním poločase jsou hodně mdlé a je to takové čekání na gól. Až když trenéři v kabině zvýší hlas, tak začneme hrát. Sám si to nedokážu vysvětlit, jak je to možné, že nám první poločasy takto nejdou. Proti Ústí nám to sice vyšlo, ale takto to nemůžeme hrát každý zápas.

Jak se vám vstupovalo do již rozběhnutého zápasu za nepříznivého stavu?
Určitě to nebyla sranda. O poločase jsem dostal pokyn, že půjdu na hřiště, tak jsem se snažil co nejlépe rozcvičit. Naštěstí to tak dopadlo, že jsem týmu pomohl a že jsme nakonec vyhráli.

Pomohl vám odpočinek v minulém zápase, kdy jste nenastoupil kvůli zranění?
Během minulého zápasu jsem si moc neodpočinul. Měl jsem problémy s tříslem a také dnes jsem to trochu ještě cítil. Každopádně můj stav byl mnohem lepší než před týdnem, a proto jsem také do zápasu šel.

Co říci k vašemu gólu na 1:1? V podstatě jste akci začal a poté jste ji také zakončil..
Nejprve mi přihrál Ríša Kalod a já jsem mezi nohami obránce přihrál před bránu na Zdenu Linharta. On to ale nějak netrefil a míč se odrazil ke mně. Já tam před sebou viděl nějaké hráče, tak jsem se to snažil propálit a naštěstí z toho byl gól.

Ústí bylo v tabulce nad Dynamem, takže i z toho pohledu byl zápas důležitý..
Vzhledem k průběhu zápasu je to samozřejmě velká paráda. Byl to zápas o šest bodů a je nesmírně důležité, že jsme to zvládli.

V dalším kole vás čeká souboj s papírově slabším soupeřem Loko Vltavín. Určitě bude potřeba ale výhru z Ústí potvrdit, že?
Jak se říká, běhat umí každý. Také Vltavín v několika zápasech ukázal, že má svou sílu. Hráči ukázali, že nejsou žádní nazdárci a dokázali například vyhrát ve Zlíně. Musíme do toho domácího zápasu vlítnout naplno a nesmíme čekat na to, až zase dostaneme gól. Musíme dát dva nebo tři góly, aby bylo hned po zápase a hrálo se nám dobře.