Zůstal v základní jedenáctce a velmi dobrým výkonem přispěl k jasné výhře v derby. Středopolař Peter Grajciar připravil nakonec rozhodující branku pro Lukáš Havla, když ho našel po přesném rohovém kopu. „Nebylo to nic secvičeného,“ usmíval se po utkání.

Panuje maximální spokojenost s výsledkem jihočeského derby?
S výsledkem jsme nadmíru spokojení. Myslím si, že první poločas z naší strany byl opět výborný. Mohli jsme soupeři uštědřit ještě více branek. I s druhým poločasem můžeme být spokojeni, přidali jsme další branku. Zaslouženě jsme vysoko zvítězili.

Ačkoliv jste hráli v pátek ve Vítkovicích, byli jste na Táborsko výborně připraveni. Měli jste důkladnou přípravu?
Všichni jsme dobře připraveni, máme herní pohodu a ukazujeme to na hřišti. Krásným příkladem byly góly po povedených akcích.

Bylo důležité, že jste své šance dokázali proměnit a nemuseli dlouho čekat na první branku?
Dodá to týmu více klidu. Jestli se nepletu, tak jsme se trefili hned z prvního rohového kopu. Soustředili jsme se na to a vyšlo nám to. Měli jsme herní jistotu a první poločas jsme ovládli.

Úvodní branku jste po rohovém kopu připravil pro Lukáše Havla. Byl to jeden ze signálů?
Ne, byla to náhoda. (smích)

Poslední dva zápasy jste nastoupil v základní jedenáctce. Cítil jste se na pozici podhrota dobře?
Bylo to tam velmi dobré, jsem trenérovi vděčný za minuty na hřišti. Přestože jsem toho před tím moc neodehrál, tak jsem se snažil ukázat a čekat na svou šanci. Je to na trenérovi, koho a kam postaví.

V neděli vás čeká duel na hřišti Znojma, které zatím jediné vás dokázalo na domácím hřišti porazit. Je třeba si dát na Jihomoravany pozor?
Určitě, Znojmo mělo nějaké problémy v zimní přestávce, ale zároveň je to jediný tým, se kterým jsme doma prohráli. Dostali jsme tehdy červenou, přesto jsme byli lepší, ale nedopadlo to. Máme jim co vracet. Chtěli bychom naší skvělou sérii ještě natáhnout.