Po sedmém kole se na prvním místě ocitlo možná i ke svému vlastnímu překvapení Ústí nad Labem, které se může chlubit (společně s Xaverovem) nejvyšší střeleckou produktivitou. Na svém kontě mají ústečtí střelci 14 přesných zásahů. Severočeši dokonce podruhé za sebou vstřelili na hřišti soupeře čtyři góly. Mohlo jich být i pět, kdyby Fousek proměnil penaltu. K tomu by si ústecký hráč připsal hattrick. Trenér Jiří Plíšek ale zůstává nohama na zemi a jakékoli euforii přistřihuje křídla hned v zárodku. Tvrdí, že je sice příjemné, ocitnout se na špici, ale pro Ústí zůstává pořád stejný cíl, a to je odehrát soutěž beze strachu ze záchrany.
Hradec Králové se v pondělní dohrávce mohl vrátit na výsluní, ale protože se záložním týmem Olomouce jen remizoval, připsal si ke svým třinácti jen jeden bod. Kladno, lídr šestého kola, v Drnovicích pouze remizovalo, a tak pokleslo díky horšímu skóre na třetí místo. HFK Olomouc si po výhře nad Viktorií Žižkov naopak zase trochu polepšila a ocitla se na čtvrtém místě. Holický klub má stejný počet bodů, jako tři týmy nad ním, avšak jeho skóre je 9:6. Podle Deníku Sport byl domácí HFK celou dobu lepším týmem a Viktoria se celý zápas trápila. „Čestný“ gól dal až v samém závěru, a sice v 87. minutě exbudějovický Pavel Grznár. Jedenáct bodů mají celky Xaverova a Viktorie Žižkov. Mezitím co, jak již bylo výše, Pražané prohráli, Xaverov na domácím hřišti nezklamal, ba naopak nasázel soupeři tři góly. Produktivitou opět hýřil „Slávista“ Bálek, který dal ve druhé poločase během čtyř minut dva góly. Jeden ze čtyř gólů, které v Horních Počernicích padly, byl totiž ve 45. minutě vlastní gól obránce Josefíka. Kunovice, obývající sedmé místo, v právě uplynulém kole soupeř Xaverova, si tak zkusily, co to je dostat čtyři branky. Devět bodů mají Pardubice, které doma porazily záložní tým Brna, který je následuje s osmi body. Stejný počet bodů má i Kroměříž, soupeř „krále“ sedmého kola, tedy Ústí nad Labem, a Hlučín, který propadl díky páteční předehrávce, v níž jen remizoval s Vítkovicemi, na jedenácté místo. Vítkovice mají o bod méně a obývají 12. příčku. Na paty jim dupe SK Dynamo České Budějovice, které po nedělní výhře nad Spartou B opustily dno. Jihočechům pravděpodobně skutečně pomohlo doplnění mužstva o vyšší hráče, zvláště pak zadáky, z nichž Jakub Bureš jeví i „nádech“ ofenzivní a s Michalem Belejem působili obranné řadě Sparty nemalé problémy. Drnovice, držící se zatím v sestupových vodách, mají na svém kontě po bezbrankové remíze s Kladnem šest bodů. Tabulku uzavírají „béčka“ Sparty a Olomouce, shodně s pěti body.

V uplynulém kole padlo 21 gólů, z toho čtyři dalo Ústí nad Labem, další čtyři Xaverov a tři vsítily „probuzené“ České Budějovice. Nejrychlejší gól kola vstřelil ve 2. minutě ústecký Dragoun. Hráči obdrželi 25 žlutých karet, což je o 9 méně, než v minulém kole. V zápase Xaverova s Kunovicemi udělil rozhodčí Čecháček pouze jednu žlutou kartu, a to xaverovskému Hendrychovi. Červenou kartou nebyl tentokrát napomenut žádný hráč. Nejvíce diváků bylo na zápase Vítkovice - Hlučín, a to 2355, nejméně diváků bylo na zápase Sparty B s Dynamem České Budějovice, což vzhledem k tomu, že se hrálo na Letné v Toyota Areně a Sparta den před tímto zápasem hrála venku se Slováckem, je skutečně zajímavé. Diváků přišlo 126 a užili si docela pohlednou přestřelku. V čele tabulky střelců druhé ligy se drží Josef Galbavý z Kladna s šesti góly, následuje ho trojice hráčů s pěti brankami, a to: Edin Džeko z Ústí nad Labem, Petr Faldyna z Kunovic a Dalibor Karnay z Hradce Králové.

Výsledky jednotlivých zápasů:
Vítkovice – Hlučín 1:1 (57. Derych z pen. - 82. Dombi)
Kroměříž – Ústí nad Labem 1:4 (10. Gibala – 2. Dragoun, 31. a 66. Fousek, 70. Stožický)
Pardubice – Brno B 2:0 (71. Vrba, 79. Krutý)
Xaverov – Kunovice 4:0 (57. a 60. Bálek, 74. Hašler, 45. vlastní Josefík)
Sparta B - České Budějovice 2:3 (33. Pergl, 72. M. Zelenka – 23. Plocek, 37. I. Svoboda, 61. Bureš)
HFK Olomouc – Žižkov 2:1 (30. Los, 61. Chmelíček z pen. – 87. Grznár)
Drnovice – Kladno 0:0
Olomouc B – Hradec Králové 0:0