Sobotní pokračování budějovického soustředění v chorvatském Medulinu bylo směřované na přípravu na nedělní finálový zápas Medulin Cupu 2019. Fotbalisté Dynama nastouí proti bosenskému klubu HŠK Zrinjski Mostar, který získal v bosenské nejvyšší soutěži tři poslední mistrovské tituly! Hrát se bude v neděli od 11:00.

Chorvatské soustředění Dynama spěje do úplného závěru. Tým Davida Horejše absolvoval v sobotu poslední celodenní program. V neděli totiž po snídani Jihočeši nastoupí do finále turnaje proti Mostaru a poté vyrazí po obědě zpět do České republiky.

Během sobotního dne měli Jihočeši podobný program jako v posledních dnech. Po snídani se vydali na hřiště a poté měli po obědě krátké volno. Odpolední tréninkovou jednotku pak část týmu trávila opět na hřišti a část zůstala v hotelovém fitness. Večer pak následovala poslední regenerace ve wellness, po večeři, na které tým popřál Petru Javorkovi k třiatřicátým narozeninám, proběhl videorozbor minulého zápasu s Krupou a poté finální příprava na zápas s Mostarem.

Finále s Mostarem - vrchol soustředění

Podle původního rozpisu turnaje mělo Dynamo hrát s Mostarem již ve skupině, nakonec ale došlo ke změně účastníků, a tak Jihočeši nastoupí proti bosenskému mistrovi až ve finálovém souboji. „Jsem moc rád, že si zahrajeme finále turnaje. Do Chorvatska jsme jeli s tím, že jsme chtěli odehrát tři těžké zápasy se silnými soupeři, a to nám vyšlo. Navíc zápas s Mostarem bude pro nás atraktivní. Je to bosenský mistr, který hrává kvalifikace o Ligu mistrů a Evropskou ligu," pochvaluje si trenér David Horejš.

Dynamo v neděli v 11 hodin nastoupí proti klubu, který byl založen stejně jako Dynamo v roce 1905 (je nejstarším klubem Bosny a Hercegoviny). Zajímavostí je především to, že se klub hrdě hlásí k Chorvatsku a je podporovaných chorvatským obyvatelstvem. Ne náhodou tak zní celý název klubu "Hrvatski športski klub Zrinjski Mostar".

Mostar na turnaji Medulin Cup 2019 vyhrál stejně jako Dynamo oba zápasy ve skupině. Nejprve porazil 2:0 jedenáctý tým bosenské ligy GOŠK Gabela 2:0 a poté vyhrál těsným rozdílem 1:0 nad druholigovým chorvatským NK Osijek II.

Dynamo nastoupí proti Mostaru v Medulinu v neděli v 11 hodin dopoledne. Bosenský klub bude mít ze zápasu na svém youtube kanálu streamový videopřenos ZDE, textovou online reportáž pak můžete sledovat na webu www.onlajny.com ZDE.