Fotbalová reprezentace do 21 míří do Českých Budějovic, kde se v pátek 3. června (18:00) utká se silným výběrem Anglie o přímý postup na mistrovství Evropy. Jednadvacítka se vrací do důvěrně známého prostředí, kde odehrála všechna domácí utkání v rámci kvalifikace proti Slovinsku, Albánii a Kosovu a pokaždé zvítězila.

Nyní se blíží nejtěžší test a bitva s věhlasnou Anglií a případné vítězství by „Lvíčatům“ přiblížilo účast na ME v příští roce, které pořádají Rumunsko s Gruzií. „Moc se do Českých Budějovic těšíme, odehráli jsme zde všechny domácí zápasy, našli skvělé prostředí a také výbornou atmosféru na stadionu. Pokaždé se nám tady dařilo a toužíme na to navázat i nyní. Pevně věříme, že společně zvládneme i velmi náročný duel s Anglií. Budeme moc potřebovat podporu fanoušků a zaplněného stadionu. Dáme do zápasu všechno, naším jasným cílem je zvítězit a přímo postoupit na šampionát,“ vzkazuje trenér Jan Suchopárek.

V jeho výběru je také záložník SK Dynamo České Budějovice Matěj Valenta, který si premiéru v jednadvacítce odbyl v březnu při vítězném utkání v Albánii. Ve výběru nechybí ani další středopolař Pavel Šulc, jenž v Dynamu dříve hostoval z Viktoria Plzeň. „Budějovice a Dynamo jsem si při zdejším působení moc oblíbil, přirostly mi k srdci. Když sem jedeme s reprezentací, pokaždé si to užívám a jsem rád, že můžeme hrát zrovna tady. Teď nás čeká největší zápas s Anglií a všichni spoléháme také na velkou podporu fanoušků,“ přeje si Pavel Šulc. Anglie zatím v kvalifikaci klopýtla v šesti odehraných zápasech pouze jednou při remíze ve Slovinsku, Češi v předchozích osmi utkáních zapsali prohru právě v Anglii (1:3) a remízu ve Slovinsku (1:1). Anglie přijíždí do Česka s vynikajícím týmem, jehož jádro tvoří hráči se zkušenostmi z Premier League. Hvězdou je záložník Arsenalu Emil Smith Rowe, další středopolaři Harvey Elliott s Curtisem Jonesem sbírají zkušenosti v Liverpoolu.

Jednadvacítka stráví na jihu Čech celý následující týden, reprezentační sraz startuje již v sobotu 28. května a „Lvíčata“ najdou jako již tradičně zázemí v Hluboké nad Vltavou. V neděli v 10:30 je naplánována příprava v tréninkovém areálu Složiště, který bude otevřený pro veřejnost a hráči po jeho skončení stráví čas i s místními malými fotbalisty.

Vstupenky na utkání s Anglií v cenových relacích 150 a 250 korun je možné zakupovat v předprodeji na webu www.vstupenkyfotbal.cz. Pokud se nevyprodají dřív, k dispozici budou také v pátek 3. června před utkáním s Anglií na pokladnách stadionu.