Poslední dva góly Dynama dal jeden hráč. Na tom by nebylo nic tak divného, kdyby nešlo o obránce. Jednadvacetiletý Lukáš Havel přidal poslední branku v zápase s Vítkovicemi a rozhodl o výhře Jihočechů v přípravě v Linci. Vnuk Adolfa Havla tak splácí důvěru trenéru Horejšovi, který mu věří. Havel navíc zvládá při fotbale i studovat.

Do sezony šli Jihočeši s poměrně jasnou obrannou čtveřicí Řezáč, Novák, Kladrubský, Funda. Jenže poslední jmenovaný pár dní před startem ročníku přestoupil do Hradce Králové. Na kraj tak musel univerzál Kladrubský a k Novákovi se do středu obrany postavil Lukáš Havel, jenž už v minulé sezoně odehrál šest utkání a mj. zařídil bod gólem v derby s Táborskem. Havel odehrál dvě kvalitní utkání s Žižkovem a ve Vlašimi, po druhém kole však přišel Matěj Helešic, postavil se na levý kraj obrany a Kladrubský se vrátil na stopera. Jenže Helešic se po třech utkáních zranil a nastala stejná situace.

Havel bravurně naskočil do deštěm zmáčeného duelu s Ústím a dobře si vedl i dál. Když se zdálo, že uzdravená posila z Baníku Ostrava naskočí zpět do hry, Helešic se při rozcvičce v Sokolově zranil, a tak šel na plac opět jednadvacetiletý českobudějovický odchovanec. A vedl si znovu znamenitě. V posledních třech zápasech tým neinkasoval, navíc Havel krásně skóroval do sítě Vítkovic a jediným zásahem se podepsal pod výhru černobílých v rámci přípravy v rakouském Linci.

Statistiky Lukáše Havla:
Utkání: 8
Minuty: 608
Góly: 1
Asistence: 1
Žluté karty: 1

„Jsem moc rád za šance, které jsem dostal. Nasbíral jsem plno zkušeností, které mi pomohou do další kariéry,“ těší nadějného stopera, který věří, že jednou bude jeho místo ve středu českobudějovické obrany stálé. „Cítím od trenérů velkou důvěru. Stojí za mnou a to se pak hraje úplně jinak,“ chválí si Havel, který si dobře rozumí ve stoperské dvojici s Pavlem Novákem. „S Novasem se mi hraje velmi dobře. Už je to zkušený stoper, který mi na hřišti poradí. Je to dobrý kluk,“ libuje si ve spolupráci s novopečeným otcem dcery Matyldy. Společně vedli obranu Dynama v této sezoně osmkrát, z čehož pětkrát nedostali gól!

Za povšimnutí stojí i Havlova gólová bilance v posledních dnech a týdnech. Nejprve ekvilibristické zakončení do vítkovické šibenice, o týden později vítězná hlavička v přípravě s Lincem. „Vždy jsem dával na obránce poměrně dost gólů. Zvýší mi to sebevědomí a udělá radost,“ usmívá se vnuk slavné jihočeské legendy Adolfa Havla, který je rád, že si mohl zahrát přátelský duel s Blau Weiss Linec. „Udrželi jsme se v zápasovém rytmu, odehráli dobrý zápas a navíc vyhráli. Pomůže nám to v přípravě na Znojmo,“ má jasno.

Duel na jihu Moravy je první ze série těžkých střetnutí, která Horejšův tým čekají. „Do konce podzimu máme šest kol, která ukáží, jak na tom doopravdy jsme. Máme silné soupeře a věřím, že to zvládneme,“ věří si stoper, který ke svým fotbalovým povinnostem plní i ty studijní. „Dopoledne mám trénink, pak hned běžím do školy. Zvládám to, jak se dá. Večer přijdu domů a jsem mrtvej,“ uzavírá Lukáš Havel s úsměvem.