Těsně před sobotním zápasem proti Třinci dotáhlo vedení Dynama hostování olomouckého středopolaře Lukáše Buchvaldka. Ten do Sigmy přišel v roce 2011 jako velký fotbalový talent a další krok ve své kariéře by měl udělat právě na jihu Čech.

LUKÁŠ BUCHVALDEK
Pozice: Záložník
Datum narození: 20. 1. 1996
Výška/váha: 177/72
Hráčská kariéra: FC Hlučín (2000-2011), SK Sigma Olomouc (2011-2015), SK Dynamo ČB (2015-????)
Bilance ve FNL: 3 zápasy/0 gólů
Bilance v MSFL: 5 zápasů/5 gólů

Olomoucká Sigma viděla ve fotbalistovi Lukáši Buchvaldkovi velký potenciál a nebála se za něj v jeho čtrnácti letech Hlučínu vysázet milion korun. Fotbalista, o jehož služby se zajímal dokonce i skotský Glasgow Rangers, působil v posledních měsících v druholigovém B-týmu olomoucké Sigmy. „V béčku již působím nějakou dobu. Mezitím jsem se posunul i do A-týmu, se kterým jsem trénoval a zápasy jsem často hrál také za dorostenecký tým. Byl jsem takový trochu rozlítaný, stále jsem se pohyboval mezi dorostem, béčkem a áčkem. Proto jsem rád, že teď mohu být v Dynamu,“ říká nová posila A-týmu Dynama, která bude na jihu Čech působit minimálně do konce kalendářního roku. Vedení klubu se rozhodlo přivést hráče z Moravy na hostování z důvodů rozrůstající se marodky. „Do sezony jsme vstoupili s devatenáctičlenným kádrem. Při zraněný Benáta a Karafiáta jsme neměli již kam sáhnout, a proto jsme se rozhodli, že přivedeme ještě jednoho hráče na hostování,“ říká generální manažer Dynama Martin Vozábal.

Samotný přesun Lukáše Buchvaldka do Dynama se upekl během necelého týdne. „Můj příchod do Dynama byl velmi rychlý. V pondělí jsem se poprvé dozvěděl o zájmu Budějovic, v úterý jsem se připojil k týmu a pak jsem na jihu Čech již zůstal a v pátek jsem vyrazil s týmem do Třince,“ popisuje hektický týden mladý středopolař, který možnost nastupovat za Dynamo rozhodně uvítal: „Určitě to pro mne může být lepší, když bych mohl hrát pravidelně za Dynamo. Je jasné, že budějovický tým bude mít větší ambice než béčko Olomouce.“

Lukáš Buchvaldek s Dynamem absolvoval jen pár tréninků, přesto se v sobotu objevil na hřišti v zápase proti Třinci, když v 54. minutě střídal Milana Jurdíka. „Ani jsem nepřemýšlel nad tím, že bych do zápasu nastoupil v základní sestavě. Přeci jen jsem s týmem nějaké tři dny a jsem vůbec rád, že jsem se na hřiště dostal alespoň v průběhu hry,“ říká. S konečným výsledkem zápasu byl pochopitelně jako spoluhráči nadmíru spokojený: „Pro nás jsou to důležité tři body. Máme mladý tým a výhra z hřiště Třince je pro nás velmi cenná a pomůže nám v dalších ligových zápasech.“

Již v pátek čeká Dynamo další ligové utkání, v němž se svěřenci Františka Cipra střetnou s rivalem z Tábora, na jih Čech totiž dorazí FC MAS Táborsko a k vidění tak bude po dvou letech právě jihočeské derby. „Pro mne to bude vůbec první zápas za Dynamo v domácím prostředí a už tak bych se na něj určitě těšil. Navíc to bude derby a přijít by mohlo hodně diváků. Je jasné, že naším cílem bude vítězství,“ dodává Lukáš Buchvaldek.

Jediná branka znamená výhru Dynama v Třinci (15.8.2015)

První tříbodovou výhru letošní sezony slaví českobudějovické Dynamo. Jihočeši v sobotu dopoledne vyhráli v Třinci 1:0, když se o jedinou trefu zápasu postaral v 9. minutě Michal Řezáč po dlouhém pasu od Pavla Nováka.