Nedělní zápas na hřišti Mladé Boleslavi byl velice pikantní pro útočníka Luboše Pecku, který prožil v městě škodovek nejlepší období své kariéry, během kterého si dokonce vystřílel korunu pro nejlepšího ligového střelce. Přestože se třiatřicetiletému střelci v dresu Dynama střelecky zatím nedaří, právě na hřišti Mladé Boleslavi se jako jediný hráč budějovického celku zapsal do střelecké listiny.

Jihočeši začali na hřišti třetího celku tabulky plni elánu, to jim ale vydrželo pouze prvních deset minut. "Trenér nás nabádal k určité taktice, ale nedařilo se nám jí plnit. Kazili jsme hodně přihrávky a u všeho jsme byli druzí," litoval Luboš Pecka, který si z pozice krajního ofenzivně laděného záložníka k míči příliš často nedostával. Dynamo velmi rychle inkasovalo gól na 1:0 a následně se dostalo pod drtivý tlak domácího celku. Ten vyústil ve druhý gól těsně před koncem poločasu.

Do druhé půle vstoupili Jihočeši jako vyměnění a ač prohrávali o dva góly, chtěli s výsledkem něco udělat. Odměnou jim byl gól v 53. minutě, o který se postaral právě Luboš Pecka. Byla to jeho teprve první branka, kterou za Dynamo ve čtyřiatřicátém zápase po příchodu z Boleslavi vstřelil. "Za celou dobu, co jsem v Budějovicích, se mi nepodařilo vstřelit gól. Musel jsem si dojet zpět do Boleslavi, abych se zase trefil," smál se trpce střelec Dynama.

Pro Jihočechy to byl kontaktní gól, který je vrátil do hry. Přesto z něj Luboš Pecka neměl přehnanou radost. "V první chvíli jsem se chtěl radovat, ale pak jsem si vzpomněl na ty krásné chvíle, co jsem v Boleslavi prožil, a proto jsem se ani neradoval," zavzpomínal na příjemné chvíle v Mladé Boleslavi. Fotbalisté Dynama za stavu 2:1 své úsilí ještě zvýšili a naopak domácí trochu znervózněli. Místo tlaku ale přišlo vyloučení obránce Pavla Nováka, po kterém Jihočeši dohrávali zápas o deseti. Na post obránce se pak na posledních dvacet minut postavil právě Luboš Pecka. "Trenér Kotrba mě tam chvilku na tom postu také zkoušel ze začátku sezony. Nějak to nešlo, ale když jsme dostali tu červenou kartu, tak určitě nebyl problém to tam chvilku odehrát," dodal.

Fotbalisté z jihu Čech nedokázali vyhrát venku již dvaadvacet zápasů v řadě a nezbývá jim nic jiného, než naplno bodovat opět doma, kde za týden přivítají v posledním zápase podzimu Duklu Praha. "Je to špatné, teď venku vůbec neděláme body. Holt se musíme teď opřít do té Dukly a musíme se jí snažit porazit. Je to ale určitě ošemetné, protože potřebujeme vozit body také z venku," řekl na závěr Pecka.

O poznání lepší náladu měl po skončení zápasu s Dynamem dvacetiletý domácí záložník Ondřej Zahustel, který zaznamenal dva góly a výraznou měrou se tak podílel na výhře Mladé Boleslavi. "Věděli jsme, že sem Budějovice přijedou bránit a chtěli jsme začít hodně aktivně. Chtěli jsme dát co nejrychleji gól, což se nám také podařilo. Měli jsme do poločasu velké množství šancí a definitivně nás uklidnil ten druhý gól, co jsem vstřelil před koncem poločasu," řekl mladý středopolař, který má na svém kontě v letošní sezoně již čtyři ligové trefy.