Nejvyšší fotbalová soutěž pro budějovické Dynamo pokračuje v Praze. Svěřenci Davida Horejše se v nedělní odpoledne představí v Ďolíčku proti Bohemians, kteří v posledním zápase zazářili a na domácím hřišti jasně přehráli Teplice v poměru 4:0. Podaří se Dynamu napravit zaváhání ze zápasu s Libercem, nebo Pražané potvrdí dobré výkony na svém stadionu?

Dynamo – Liberec 0:1

Zelenobílým patří po 25 kolech jedenáctá pozice a to především díky pravidelnému bodovému zisku z domácích zápasů. Výhru na hřišti soupeře oslavili Pražané až na začátku března, když se jim podařilo vyloupit zlínský stadion. Doma podávají svěřenci trenéra Ludka Klusáčka opravdu dobré výkony, což mimo jiné dokumentuje i výhra nad první Slavií.

Po pauze zaviněné koronavirem se Bohemians vrátili ve velice dobré formě, když se jim hned v prvním zápase po restartu ligy podařilo jednoznačně přehrát Teplice. Před tím odehráli hned pět přípravných utkání. Nejprve porazili liberecký Slovan, poté ve dvojzápase dvakrát porazili Jihlavu a nakonec v dalším dvojzápase remizovali s Mladou Boleslaví.

Poslední vzájemné utkání s Bohemians byla velká bitva, nakonec se radovalo Dynamo z výhry 3:2.

Jihočeši nezískali z prvního utkání po pauze ani bod, přestože především v prvním poločase měli nad Severočechy z Liberce navrch. Nakonec rozhodla padesátá minuta, kdy se trefil Alexandru Baluta. V závěru chyběly Dynamu centimetry ke srovnání, protože po nadějné hlavičce trefil Tomáš Sivok břevno.

K dispozici už mají budějovičtí trenéři Ivana Schranze, který se po porodu vrátil k týmu a proti Liberci naskočil do hry ve druhém poločase. Pouze na tribuně ovšem zůstali Petr Javorek s Matějem Mršičem a nad jejich naskočením do hry visí otazník i před zápasem s Bohemians.

Vzájemné zápasy:
Bilance vzájemných zápasů je mezi Dynamem a Bohemians zcela vyrovnaná. V posledním měření sil byli úspěšnější Jihočeši, kteří na Střeleckém ostrově zvítězili 3:2. V Ďolíčku se jim ale příliš nedaří, naposledy si odsud odvezli výhru v roce 2007, kdy jednu ze dvou branek obstaral nynější obchodní referent Dynama Jaromír Plocek.

Poslední vzájemné utkání – 6. 10. 2019 – 12. kolo Fortuna ligy:
Dynamo ČB - Bohemians 3:2 (1:0)
Branky: 18. Ledecký, 51. Schranz, 82. Ledecký – 68. Bartek, 85. Rada. Žluté karty: Javorek - Ugwu, Podaný. Rozhodčí: Ginzel – Kříž, Melichar. Diváků: 4252. Dynamo: Křížek – Čolić, L. Havel, Sivok, P. Novák – Čavoš, Havelka (27. Kulhánek) – Schranz (90. Helešic), Javorek, Brandner (76. Mršić) – Ledecký. Bohemians: Fryšták – M. Havel, Hůlka, Pokorný, Bartek – Jindřišek, J. Rada – Záviška (87. Köstl), Vaníček (46. Podaný), Vodháněl – Ugwu (46. Nečas).