Druhý ligový zápas jarní části sezony, druhá porážka. Po Slovácku nestačilo Dynamo na Liberec, se kterým na Střeleckém ostrově prohrálo o dva góly. Ne zrovna ideální představení hodnotil negativně také kouč Tomáš Zápotočný. „Liberec chtěl víc,“ myslí si bývalý stoper.

Trenére, jak dnešní zápas hodnotíte?
Jsem zklamaný z výsledku, jsem zklamaný z předvedené hry. Musím pogratulovat k Liberci, který nás předčil prakticky ve všem. V agresivitě, v zakončení, v efektivitě. První poločas byl z naší strany ustrašený, druhý poločas jsme to zlepšili, ale stejně to byl náš nejhorší zápas za tu dobu, co tady jsme.

Proč si myslíte, že se vašemu týmu nedařilo? Už od první minuty působil zakřiknutě.
Myslím si, že kluci byli přemotivovaní. Moc chtěli a to občas bere hře koncentraci. Byli agresivní, hodně faulovali, celkově se mi ten zápas nelíbil. Nebyl to fotbal, dlouho se nehrálo, v obou poločasech se nastavovaly minuty a pořád se něco řešilo. Kluci nebyli hlavou nastavení na to, co chceme hrát. V prvním poločase nám nefungovali útočníci, nevyhrávali jsme souboje, všechno sebral mlaďoučký Presbl. Nevyhrávali jsme první míče, druhé míče, uprostřed jsme propadali. Liberec hrál jednoduše, na brejky a my jim to sežrali.

Umocňovali frustraci také fotbalisté Liberce tím, jak často a teatrálně padali a přehrávali?
Každého to naštve. Ale to je náš trend, nikde jinde by se to nestalo. V Anglii by je fanoušci vypískali. Ale říkám, tohle vůbec nerozhodlo. Rozhodlo to, že jsme nebyli dobří a nehráli jsme to, s čím jsme se prezentovali na Slovácku nebo s Hradcem.

Proč podle vás dnes nefungovalo v ofenzívě?
Bylo to o tom, že nás Liberec uskákal a vyhrával souboje. Těším se na Instat, až se dozvím procentuálně vyhrané souboje. Jestli propadáte a v celém zápase nevyhráváte souboje, jste všude druhý a nemáte míče. Myslím si, že Liberec k tomu dnes přistoupil zodpovědněji a chtěl víc.

To, že chtěl víc, se potvrdilo také u prvního gólu. Jak jste ho viděl?
Těším se až to uvidím na videu. Penner s Čermákem si dávali přednost a v kabině jsem jim říkal, jestli si nedělají srandu. Chci vidět sebevědomého frajera, který míč vezme, ne někoho, kdo si dává přednost, soupeř nám to vezme a dá nám to za tyč. U Čermáka to můžete trochu omluvit, je to jeho druhý ligový start, u Pennera už moc ne, zažil si Juventus a je to náš talent. To nejde, kord v lize, kde vás soupeři potrestají.

Gólů navíc mohlo padnout i víc.
Měli jsme dneska dost štěstí. Jany nás ještě ve spoustě šancích podržel. Ale jak říkám, dneska jsme nebyli vůbec nebezpeční a to je špatně. Paradoxně jsme měli největší šanci až v posledních deseti minutách a to je smutné. Takhle nevyhrajete s nikým a nemůžete myslet na body. Všechno špatně.

Příští týden se představíte na hřišti Plzně. Jak se těšíte?
Těším se. Nikdo od nás nebude nic čekat. Bude to o tom, abychom byli dobře nastavení hlavami. Nervozita a strach vám svazuje nohy.