Fotbalisté Dynama zažili v Jablonci málo vídaný fotbalový uragán, po kterém si domů na jih Čech odvezli pětigólový příděl. Domácí ofenzivně laděný tým v zápase 24. kola Gambrinus ligy pod taktovkou střelce Davida Lafaty jasně dominoval a bez větších problémů dokráčel k vysokému vítězství. "Náš výkon v Jablonci byl do nebe volající," zlobil se po zápase brankář Pavel Kučera.

Jihočeši do zápasu s favorizovaným soupeřem vstoupili velmi dobře. V úvodních deseti minutách soupeři nepůjčili balon a nic nenasvědčovalo debaklu. Jenže pak se zranil útočník Zdeněk Ondrášek a dlouhá pauza kvůli ošetření prospěla očividně domácímu celku. "I když jsme začali dobře, Jablonec potvrdil, že má velkou formu. To nás vůbec neomlouvá. Jablonec nás dnes prostě rozbil, jasně nás přehrál a my vezeme ostudných pět," krčil rameny zklamaný Pavel Kučera.

V Chance Areně Jablonečtí na jaře válí. Dokázali tam postupně porazit Liberec, Hradec i Spartu. Především zápas s Hradcem Králové (hosté inkasovali sedm branek) se významně podobal nedělnímu zápasu Dynama. "Očividně jsme se z toho moc neponaučili. Řekl bych, že jsme mohli nakonec vyfasovat daleko více branek než ten Hradec," řekl budějovický gólman, který se ani nepodivil, že v zápase musel čelit patnácti střelám mířícím na bránu: "To mi ani neříkejte, patnáct střel, to se jen tak nevidí. Co je mi platné, že jsem si pěkně zachytal, když se domu vezu pět kusů. Vždyť jen Lafata mi mohl dát asi osm gólů."

Právě David "Hattrick" Lafata zaznamenal ve třetím jarním zápase třígólový zápas a právě díky jemu dokráčeli domácí k bezstarostnému vítězství 5:0. "On je výjimečný v tom, že všechno dohrává. Je pořád ve skluzu, chce pořád přihrávku od svých spoluhráčů. My jsme mu to dnes ale ulehčili, Měli jsme ho hlídat osobně a neuhlídali. Všechno bylo špatně, celý tým," řekl Kučera, který měl o příčinách vysoké porážky skutečně naprosto jasno: "Problém byl prakticky asi úplně ve všem. Jablonec nás přehrával v osobních soubojích, v zakončení, v rychlosti, v chytrosti. Od A až do Z, prostě ve všem."

David Lafata potvrdil málo vídanou jarní střeleckou formu, když konto budějovického týmu zatížil svým třetím jarním hattrickem. V dosavadních sedmi jarních duelech zaznamenal úchvatných deset branek! "Už ani nevím, co na to mám neustále říkat. Jsem šťastný, že mi to tam padá a že se daří celému týmu," culil se jablonecký střelec.

Devětadvacetiletý útočník navíc zaznamenal čistý hattrick (série tří gólů během jednoho poločasu nepřerušená gólem jiného hráče), které jsou v dnešním fotbale nevidí. Každý gól byl ale naprosto odlišný. "Při prvním gólu jsem předpokládal, že mi Karel vrátí míč a po mé ráně prošel brankáři Kučerovi pod tělem. Druhému gólu předcházela nádherná akce, skvělá kombinace a přihrávka před prázdnou branku. A před penaltou mi Karel mi míč, že mám šanci na hattrick, tak ať jdu do toho," popisoval Lafata slastné okamžiky.

Přestože odchovanec jihočeského Olešníku kdysi působil v Dynamu, vůbec nemyslel na to, že by svůj bývalý klub nějak šetřil. "Jsem tam odsud ale už dlouho pryč, není to tak živé a nemohl jsem je šetřit. Naopak jsem měl velkou motivaci," řekl Lafata, který prožívá vůbec nejpovedenější sezonu v kariéře. "Už jsem překonal o branku své maximum, tehdy jsem dával čtrnáct branek právě za Budějovice. Za mými góly je ale třeba také vidět týmovou spolupráci, a proto ani neplánuji střeleckou korunu. Mým hlavním cílem je skončit s klubem na druhém nebo třetím místě," dodal skromně David Lafata.