Situace je kritická. Fotbalisté Dynama se po nepovedeném vstupu do jarní části sezony pokusí získat první jarní body. Na půdě Slovácka se v sobotu představí i budějovický záložník Ladislav Volešák, který v moravském klubu strávil tři roky. Jeho znalost prostředí může být pro hosty výhoda. „Na Slovácku jsem zažil pěkné roky a mohu poradit trenérům, jak tam uspět,“ prozrazuje.
Ladislav Volešák

V jihočeské kabině pochopitelně nevládla po domácí porážce s Jihlavou dobrá nálada, avšak Ladislav Volešák rozhodně nehází flintu do žita. „Myslím si, že máme mnoho zkušených hráčů a určitě se musíme zvednout. Mluvím teď nejen za sebe, ale i za celý mančaft. V kabině nikdo spadnout nechce, ale dostali jsme se bohužel do herní i výsledkové krize.“ Českobudějovický záložník doufá, že každá špatná série jednou skončí. „Musíme se někde chytit a já spoléhám na to, že by to mohlo být právě na Slovácku, kde jsem osobně zažil hezké roky,“ naráží na své působení v moravském celku.

„Na Slovácku se kádr příliš neobměnil, znám tam de facto 90% hráčů, ale nechci teď s nikým být v kontaktu, k tomu možná bude příležitost až po zápase.“ Může být jeho znalost tamního prostředí Dynamu ku prospěchu? „S trenéry už jsem něco probíral - třeba jak ubránit Libora Doška,“ upozorňuje na slováckého útočníka, který patří s jedenácti vstřelenými brankami mezi nejlepší střelce ligy.

Po prohrách s Hradcem Králové a Příbramí se v Uherském Hradišti radovali z bodu za remízu s Teplicemi v předehrávaném 23. kole. „Herně vypadají dobře, což se o nás říci nedá… Mají šance, ale mají i smůlu. Doufám, že jim to zůstane,“ přeje si Ladislav Volešák. Jenom na zaváhání soupeře však i podle něj spoléhat nelze. „Hlavní je náš přístup a naše odhodlání věřit, že můžeme uspět a vyhrát. My musíme změnit přístup a myšlení.“

V utkání proti Jihlavě Dynamo vyrovnalo z penalty nařízené po faulu právě na Volešáka. „Penalta byla jasná. Jenom jsem se trochu bál, aby to nebylo venku. Když jsem potom viděl opakovaný záběr, tak to bylo normálně ve vápně,“ vrací se k nevydařenému duelu. „Co k tomu říci… Vyrovnali jsme na 1:1 a všichni jsme věřili, že se to otočí k nám. Bohužel to dopadlo stejně jako s Brnem.“

Volešák si moc dobře uvědomuje, že tentokrát už Dynamo bodovat potřebuje. „Jestli se chceme zachránit, musíme vyhrát venku a přivézt plusové body. Doma už moc ztrácet nemůžeme a body na záchranu budeme potřebovat i zvenku,“ uzavírá českobudějovický fotbalista.

Cipro: Výkon na Slovácku musí být úplně jiný než proti Jihlavě (20.3.2015)

Čtyři jarní zápasy a čtyři vysoké porážky. Taková je bilance fotbalistů Dynama v úvodu druhé poloviny sezony. I kvůli tomu Jihočeši klesli v ligové tabulce na sestupovou patnáctou příčku a nyní musí již zabrat, pokud chtějí přiživit naději na záchranu v Synot lize. To si uvědomuje i trenér František Cipro, který od svých svěřenců očekává lepší přístup než v posledním zápase proti Vysočině Jihlava.