Nebylo to ideální zakončení sezony. České Budějovice prohrály v odvetě semifinále skupiny o umístění s Libercem vysoko 0:4 a ročník FORTUNA:LIGY mohou považovat za ukončený. Jak hodnotil zápas trenér Tomáš Zápotočný, který mimochodem strávil ve Slovanu značnou část své hráčské kariéry?

Trenére, jak utkání hodnotíte?
Přijel jsem do Liberce se srdcem, ale krásně mě tady nepřijali, porazili nás 4:0. Zápas se mi hodnotí velice těžko, protože Liberec nás přejel. Fotbal není krasobruslení a nehraje se na krásu. Liberec byl ve vápně, kde se rozhoduje, efektivnější a zaslouženě vyhrál. Můžu mu jen pogratulovat, že postoupil do finále.

V čem vás Liberec překvapil? V čem to bylo jiné než minulý týden?
Důrazem ve vápnech. Docela hodně jsem v poločase křičel, protože v našem vápně jsme byli naivní, soupeře jsme nechávali, aby dorážel míče. Dneska nám ještě Janáček dobrých pět šest tutovek chytil. V ofenzivě jsme byli velice naivní a vstřelit gól jsme si nezasloužili.

Nechyběla vám i motivace?
Hráče jsme motivovali, chtěli jsme postoupit do finále. Když se koukneme na oba zápasy, byly kvalitní, padla spousta gólů. Jak Liberec, tak Budějovice, jsme předváděly dobrý fotbal. Prostřední skupinu hanit nechci, je to ligový zápas jako každý jiný. Hráči hrají o své jméno, o svůj kredit. Jako hráč jsem to měl nastavené tak, že každý zápas je důležitý. A stejně to mám i jako trenér.

Dynamu končí sezona. Jak na ni budete pohlížet celkově?
Sezonu budeme hodnotit pozitivně. Spousta lidí říkala, že budeme hrát baráž, ne-li spadneme. Pozitivní na tom bylo to, že jsme zvládali během tohoto půlroky zápasy doma. To negativní je, že jsme přivezli jen dva body z venkovních hřišť. Každopádně jsem rád, že máme pro příští rok zajištěnou ligu. Dostali jsme se do prostředí skupiny, což beru jako maličký zázrak. Teď už se těším na léto, až si s Márou Niklem připravíme tým podle svých představ.