Opravdu těžkou premiéru v dresu Dynama si připsal obránce Dominik Mašek, který se ve svém prvním utkání za dospělé mužstvo představil v přípravném utkání proti Dynamu Moskva. Osmnáctiletý mladík si však nepočínal vůbec špatně a po jedné individuální akci dokonce ohrozil branku soupeře.

Na úvod přípravy čekal Dynamo opravdu těžký soupeř. Moskevští fotbalisté potvrdili svou kvalitu a pořádně budějovický tým prověřili. „Byli neskutečně silní, pociťovali jsme to v každém souboji. Jsem rád, že to mám za sebou," usmál se po utkání Dominik Mašek.

Právě mladý obránce si v prvním poločase odbyl premiéru v hlavním mužstvu Dynama. „Byl to po přechodu z dorostu opravdu velký skok. Kluci mě podpořili a hodně mi pomohli," děkoval po zápase spoluhráčům.

O svém prvním startu za A-tým se Mašek dozvěděl den před utkáním. „Bavili jsme se o tom už začátkem týdne, ale sestava se oznámila až v úterý na tréninku. Připravil jsem se na to hlavně po psychické stránce, abych to zvládl."

Do zápasu skočil po týdnu a půl přípravy, kdy nabíral s hlavním mužstvem Dynama první zkušenosti v kariéře. „Hodně jsme řešili kondiční stránku, dělali jsme běžecké testy. Tréninky se mi moc líbí, kouč se do nás snaží dostat hru, kterou se chceme prezentovat," komentoval osmnáctiletý fotbalista.

Velkou oporu našel Dominik Mašek v Jiřím Kladrubském, který mladému obránci pomáhá a předává zkušenosti. „Vzal si mě pod svá křídla a hodně se od něho učím. Mám ho jako vzor, jeho hráčská kariéra je skvělá," dodal.