Maturita ho teprve čeká, ale dresy Dynama vystřídal již tři- dorostenecký, juniorský a i ten nejdůležitější- A-týmu. Se stoperem staršího dorostu jsme si povídali o průběhu podzimu, čím je zapříčiněný obrovský obrat z proher na výhry i o tom, že zkušenosti z Áčka nezajistí věčně dobré výkony. Během rozhovoru nezapomněl vyzdvihnout skvělé výkony spoluhráčů a ujistil nás, že až začne příprava, jdou všichni znovu makat. A tentokrát ještě víc!

Jak bys zhodnotil podzimní část sezóny?
Já myslím, že velice pozitivně. Skončili jsem na 8. místě a to je dobré. Když se podívám na prvních 10 zápasů, pravděpodobně by nikdo neřekl, že to zvedneme. Ale my jsme tomu věřili a tak jsme to i dokázali! Semkli jsme se uvnitř a začali táhnout za jeden provaz. Také nám pomohla podpora trenérů a že jsme si jako parta sedli.

Říkáš, že by asi nikdo nepředpokládal, že se vaše výkony takto zlepší. Ostatně bylo to o jednom velkém protikladu- ze začátku jste nedokázali bodovat na domácím hřišti i s výrazně slabšími soupeři, v posledních zápasech jste zase poráželi favority. Čím si myslíš, že je to způsobné?
Jednoznačně tím, že jsme začali proměňovat šance. Jelikož jsme věděli, že střílíme málo branek, soustředili jsme se na to i na tréninku. 12. kolo v Hradci bylo zlomové, i když možná ještě důležitější bylo porazit doma Pardubice a potvrdit tak výhru z Hradce. A to se povedlo! My získali sebevědomí a bylo to vidět jak na trénincích tak i při zápasech.

David během hlavičkového souboje

Jaký ze zápasů vidíš jako nejnáročnější?
Všechny byly těžké. Po psychické stránce pro celý tým asi Hradec. Jako tým jsme zase nejvíce drželi v Plzni a i další týden v Hlučíně, kde bylo třeba potvrdit roli favorita. Odehráli jsme 24 zápasů- to je hodně. Někdo z nás hrál ještě za Juniorku. Kluci si teď zaslouží odpočinek za to, jak to odmakali.

Najde se nějaký zápas, který byl v porovnání s ostatními snazší?
Obtížné byly opravdu všechny. Ale myslím, že nikdo nečekal tak vysokou výhru s Meteorem. Možná se to zdálo jako jednoduché vítězství, ale museli jsme se mít na pozoru celý zápas.

A co si myslíš o vlastních výkonech?
To je asi spíše otázka na trenéry. (smích) Ze začátku byly nestabilní, vyvrcholilo to v Olomouci, tam se mi nedařilo vůbec. Pak jsem dva zápasy odseděl a v hlavě si to srovnal. Došlo mi, že když jsem byl v Áčku neznamená to, že budu pořád dobrej. Tak jsem začal víc makat a své místo si získal zpět. Moje výkony se zápas od zápasu začaly zvedat. Doufám, že jsem tím pomohl i týmu. Stejně jako kluci pomohli mě. Když se někomu nedaří, podržíme ho a v tom je podle mě síla našeho úspěchu!

A na co se během přípravy zaměříte? Co je třeba nejvíce zlepšovat?
Teď na fyzičku, stejně jako každou zimu. A pracovat budeme na všem! Chceme se tabulkou šplhat dál nahoru a to rozhodně nebude zadarmo. Takže budeme makat víc a víc! To je náš cíl.