Fotbalisté Dynama zahájili rakouské herní soustředění. Tým Davida Horejše v pondělí ráno nasedl do autobusu směr Kaprun. Odpoledne pak Jihočeši stihli první tréninkovou jednotku na hřišti jen kousek od hotelu.

Sraz na Střeleckém ostrově byl již po šesté hodině. Tým totiž v sedm ráno vyrazil na jih, aby na novou sezonu vyladil formu v rakouském Kaprunu. Po krátké pauze na oběd u jezera Mondsee autobus s hráči dorazil do Kaprunu přibližně v půl druhé odpoledne. „Cesta byla naprosto bez problémů. Zastihlo nás krásné slunečné počasí a všichni jsme se těšili na perfektní tréninkové podmínky," hlásil před prvním tréninkem kouč David Horejš.

Ten vzal do Rakouska celkem dvaadvacet hráčů. Spolu s týmem vyrazil slovenský obránce Lukáš Skovajsa a v Kaprunu již na své spoluhráče čekal mladík z Plzně Pavel Šulc. Naopak doma na jihu Čech musel zůstat zraněný útočník David Ledecký.

I když v Kaprunu panovalo velké teplo, fotbalisté Dynama absolvovali trénink s velkým nasazením. „V trénincích se budeme zaměřovat na to, jak se budeme chtít prezentovat v ligových zápasech. Budeme pracovat na útočné fázi, ale první trénink bude hlavně adaptační, aby se kluci rozhýbali po náročné cestě. Pak už budeme pracovat na detailech, které nás v naší hře trápí," poodkryl plány na první den přípravy kouč Jihočechů.

V úterý má tým v plánu dva tréninky na hřišti, během dne také videorozbor hry a večer pak bude moci využít v rámci regenerece Welness a Spa.