Juniorský tým Dynama se pod vedením trenérské dvojice Petr Skála - Jaromír Plocek chystá na novou sezonu v Juniorské lize. Mladíci Dynama přípravu pomalu finišují a o víkendu je čeká poslední přípravné utkání proti Českému Krumlovu. První srpnový den je čeká v Příbrami první soutěžní zápas nového ročníku.

Juniorka Dynama začala přípravu na novou sezonu 27. června a prakticky celé léto trénovala v domácím tréninkovém prostředí na Složišti. „Máme tady ty nejlepší podmínky, a tak jsme neměli potřebu kamkoliv cestovat,“ pochvaluje si trenér týmu Jaromír Plocek. Tým v dosavadním průběhu přípravy odehrál dva klasické přípravné zápasy proti Příbrami a také proti České asociaci fotbalových hráčů. Navíc se také představil na turnaji v Soběslavi, kde obsadil konečnou druhou příčku. „První utkání jsme vyhráli s Českým Krumlovem 6:1 a tím jsme postoupili do finále tohoto turnaje, ve kterém jsme se utkali s domácím týmem Soběslavi. Tým jsme rozdělili na dvě jedenáctky, aby kluci měli zátěž. Do finálového zápasu jsem vstoupili s hodně omlazeným týmem, když jsme měli na hřišti v jednu chvíli čtyři hráče ročníku 1999. Pro tyto kluky je to perfektní zkušenost, protože zahrát si takové utkání proti dospělým hráčům je vždy moc cenné. Sice jsme finále prohráli 0:1, přesto to byla dobrá prověrka našich sil,“ dodal Plocek.

Poslední přípravný zápas na novou sezonu čeká na fotbalisty juniorského týmu nyní v sobotu 23. července od 10:15 na Složišti, kam přijede Český Krumlov. Sezonu Dynamo zahájí v pondělí 1. srpna v Příbrami, kde se hraje od 13:00. Poprvé v domácím prostředí bude juniorka hrát o týden později, tedy v neděli 7. srpna. Od 11:00 jí bude čekat zápas proti pražské Slavii.

Program a výsledky přípravných zápasů juniorky
SK Dynamo U21 - Příbram U21 3:3
SK Dynamo U21 - ČAFH 0:0
SK Dynamo U21 - Písek 0:2
Turnaj Soběslav: SK Dynamo U21 - Český Krumlov 6:1
Turnaj Soběslav: SK Dynamo U21 - Soběslav 0:1
SK Dynamo U21 - Č. Krumlov (sobota 23. července, 10:15)

Aktuální kádr juniorského týmu:
Rotbauer Nicolas
Tomášek David
Blažek Michal
Kadlec Kryštof
Krejčí Jan
Škoda Martin
Tušer Martin
Švantner Patrik
Vít Marek
Křiváček Jakub