Jako první z týmů Dynama vstupují do nové sezony junioři. Pod novými trenéry a doplněni o několik loňských dorostenců vyzvou na domácím hřišti soupeře ze severu Čech. „Uděláme vše pro to, abychom sezonu zahájili vítězstvím, a těšíme se na vaši podporu,“ vzkazuje fanouškům útočník Petr Pasecký. Duel s Libercem startuje v neděli od 13:00 na Složišti.

Juniorský tým vstupuje do soutěže pod vedením trenéra Jiřího Lercha, jenž na lavičce vystřídal Karla Váchu. „Já jsem vedl juniorku spolu s Karlem před půl rokem, ale poté jsem byl osloven Martinem Vozábalem, jestli bych nemohl na půl roku pomoci u U17, která byla ohrožena baráží. Po konci sezony měl Karel jisté zdravotní problémy a já se tak vrátil k juniorskému týmu,“ vysvětluje Lerch a dodává, že nabídku k vedení mužstva rád přijal.
Během letní přípravy neměl staronový kouč příliš času s mužstvem pracovat, i tak ji ale považuje za vydařenou. „Letní příprava byla krátká a nebylo v ní příliš prostoru na nějaké velké experimenty. Odehráli jsme během té doby čtyři utkání a mohu říci, že s předváděnou hru jsem byl spokojen, stejně tak jako s průběhem celé přípravy,“ říká Jiří Lerch.

Před startem nového ročníku prošel tým změnami a byl doplněn o několik nových hráčů. Trenér věří, že nová krev v týmu bude přínosem. „Kádr jsme doplnili o některé hráče z loňského dorostu. Pevně věřím, že tito talentovaní mladí fotbalisté budou pro naše mužstvo posilami.“ A s jakými cíly vstupují junioři do nové sezony? „Samozřejmě bych si přál, aby se nám dařilo po herní stránce a také bych rád, abychom předváděli dobrý útočný fotbal,“ představuje své plány před prvním zápasem Jiří Lerch.

Pro fanoušky jistě vítanou změnu přináší nový hrací den Juniorské ligy. Oproti zažitým pondělkům budou mladíci svá utkání hrát v neděli. Sami fotbalisté doufají, že si o víkendu cestu na Složiště jejich příznivci najdou. „Těšíme se na první mistrovské utkání a doufáme, že diváci uvidí dobrý fotbal a budou chodit častěji,“ přeje si obránce Jakub Křiváček. Ve změně hracího dne vidí výhodu i trenér Lerch. „Co se týče tréninkového procesu během týdne, je pro nás lepší, když hrajeme své zápasy o víkendu.“

Soupiska juniorského týmu pro sezonu 2015/2016
Brankáři:
Lukáš Coufal
Obránci: Jakub Křiváček, Tomáš Janoch, Daniel Jenne, David Tomášek, Marek Vít, Martin Tušer
Záložníci: Lukáš Bálek, Václav Čadek, Ondřej Otepka, Václav Hrachovec, Ivo Horák, Michel Duran
Útočníci: Petr Pasecký, Patrik Švantner