Dynamo ve 12. kole FORTUNA:LIGY šokovalo pražskou Slavii. Ke třem bodům sice Jihočeši zápas na Střeleckém ostrově nedotáhli, po prvním poločase ale nad úřadujícími mistry ligy vedli o dva góly. Divácky úžasný zápas a cestu za cennou remízou nastartoval úvodní trefou Patrik Brandner, který po přihrávce od Mihálika propálil bezmocného gólmana Koláře.

Patriku, jak zápas hodnotíte?
První poločas si myslím, že jsme byli jednoznačně lepší. Dali jsme dva hezké góly, vedli jsme 2:0 a Slavii jsme do ničeho nepustili. Ve druhém poločase jsme ale dostali rychlou branku, pak druhou a celý poločas nás Slavia mačkala. Takže bod bereme a jsme za něj rádi.

Měli jste náskok, vedli jste pro mistrovi ligy o dva góly. Jaké jste dostali v poločase pokyny?
O poločase jsme si řekli, že budeme hrát pořád stejně. Celý první poločas nám vycházel, takže jsme si řekli, že zkusíme dát třetí gól. To se bohužel nepovedlo. Dostali jsme gól z penalty, pak rychle druhý a Slavia byla na koni. Penalta přišla hrozně brzy. Kdybychom vydrželi třeba do 60. nebo 65. minuty, tak věřím, že bychom vyhráli. Ve finále jsme ještě mohli prohrát.

Nakonec jste ale remízu udrželi. Je pro vás stejně cenná jako výhra?
Před zápasem určitě. Po prvním poločase bychom ale asi řekli, že je to málo.

Bylo těžké ustát tlak rozjeté Slavie ve druhém poločase?
Určitě. Jak říkám, problém byl v tom, že první gól přišel brzy a ten druhý hned po něm. Ve druhém poločase Slavia zapnula, a když to tak řeknu, byl to fakt kolotoč. Ale myslím si, že nás to určitě někam posunulo. Vorlis (brankář Vorel) podržel, sešlo se to dobře a jsme rádi, že jsme to uhráli.

Věřil jste, že byste mohli zápas strhnout i na svou stranu?
Samozřejmě. Sice to bylo 2:2, ale věřili jsme, že bychom mohli utéct a dát gól. Ale ve finále už jsme žádnou šanci neměli a bylo to takřka jen na naši bránu.

Hodně se před utkáním mluvilo o změně na stoperské dvojici. Vnímali jste to v kabině jako problém?
Ne. Háva (Lukáš Havel) sice dlouho nehrál, ale povedlo se mu to. Novas (Pavel Novák) hrál beka, ale teď byl na stoperovi. Myslím si, že oba odehráli super zápas a oběma se to povedlo. Nebyl v tom žádný problém.

Do základní sestavy jste se vrátil po delší době. Byl jste hodně natěšený?
Jo. Dlouho jsem nehrál, takže jsem se na to těšil. Jsem rád, že se mi to povedlo. Gólem, ale hlavně tím, že jsme získali bod.

Postaral jste se o první branku svého týmu. Snažil jste se míč napálit k zadní tyči?
Mířil jsem na zadní tyč. Sice mi to nesedlo tak, jak jsem chtěl, ale mířil. (smích)

Góly jste ale mohl dát klidně dva.
Tam jsem se bál, abych mu (brankáři Slavie) neukopl hlavu. Ale ani nevím, jak daleko to šlo, neviděl jsem to. Samozřejmě to byla škoda, ale jak říkám. Jsme rádi alespoň za bod.

Myslíte si, že jste si svým výkonem řekl o základ?
To nevím. (smích) Ale tohle teď neřeším. Jsem rád, že se mi to dneska povedlo a se Slavií bereme bod.