Tribuny na Střeleckém ostrově přihlížely dvě soboty po sobě totožným situacím. Dynamo prohrávalo jak s Karvinou, tak s Pardubicemi, Mick Van Buren a Jakub Hora pak ale otočili vývoj utkání ve prospěch Jihočechů. Cesta k bodovému zisku ale byla pořádně náročná. A to ví i druhý jmenovaný střelec Hora.

Výsledek 3:1 se zdá jako jednoznačné vítězství, ale především v první půli to tak nevypadalo. Jak to vidíš?
Od nás to byl zápas dvou poločasů. Ten první, celých 45 minut, byl šílený. Paradoxně jsme vedli 2:1, ale zhodnotil bych to tak, že to bylo šílené. Bylo to málo, bez pohybu, bez nasazení. Mysleli jsme si, že si zahrajeme v klidu fotbálek a oni nás za to potrestali. Měli i další šance, ale zaplať pánbůh jsme dokázali otočit. Ukázali jsme týmovou sílu, což je také důležité. Druhý poločas už jsme pak hráli, jak jsme potřebovali. Ale nebylo to od nás nic světoborného.

Zápas jste otočili ještě v prvním poločase, byla ale přesto v kabině nějaká bouřka? Trenér Pardubic říkal, že u nich ano. Bylo to u vás podobné?
Myslím si, že u nás to bylo větší než u nich. Bouřka byla pořádná, ale bylo to potřeba. Museli jsme si vyříkat některé věci, protože na hřišti všech jedenáct hráčů v prvním poločase vlastně nebylo. Bylo potřeba si něco říct, ale to k tomu patří, to je fotbal. Na druhou stranu je dobré, že jsme si to vzali k srdci a druhý poločas nějak vypadal.

První poločas byl z vaší strany špatný, ale přesto přišel rychlý srovnávací gól. Přinesl klid? Lámal se právě tady zápas?
Pomohl nám v tom, že to nebylo 0:1, ale 1:1. Ale v naší hře, ani v hlavách, to vůbec nebylo tak, že by nám pomohl. Zklidnili jsme se po bouřce v kabině a trenéři nám řekli, že stačí neprohrát druhý poločas. Přistoupili jsme k tomu úplně jinak.

Takže se zápas lámal spíš v kabině?
Dá se říct, že ano. Ale zlomily ho i ty dva góly. Pro ně to byl šok, mysleli si, že jsou lepší než my.

Ve druhém zápase za sebou jste dal vítězný gól. Chyběla vám lepší produktivita, takže nyní už jste spokojenější?
Jo, pro sebevědomí je to dobré. Čekalo se to ode mě a teď jsem týmu pomohl. Myslím si, že některé zápasy jsem hrál lépe, ale na to se nikdo neptá. Jsem za gól a za to, že jsem pomohl, rád. Máme šest bodů ze dvou zápasů, takže je to pozitivní.

Minulý gól byl snadný, teď byl možná trochu šťastný.
Byl to rychlý brejk a já jsem běžel z našeho vápna, takže už toho bylo dost. Balon jsem si připravil špatně a ujelo mi to do strany. Když jsem viděl, jak na mě gólman běží, tak jsem měl jednu myšlenku. Dát mu to mezi nohama. To se podařilo. Akorát jsem to trochu zvedl a on to škrtl. Ale zapadlo to do sítě a nikdo už se nebude ptát, jak to bylo.

Hodně šancí jste měli už v Plzni, ale góly nepadaly. Zapracovali jste na produktivitě?
Myslím si, že je to tím, že jsme se hodně uklidnili v ofenzivní fázi. Chtěli jsme všechno v prvních šesti, sedmi kolech uspěchat, teď na tom pracujeme tři týdny nebo čtrnáct dní v kuse. A je to vidět. Je pravda, že teď nám to tam padá a zaplaťpánbůh za to.